Kdz. Ereğli’de Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Mevcut başkan Mehmet Azman ve Cevdet Civelek’in yönetime aday olduğu seçimlerde Azman, yapılan açık oylamada oyların büyük çoğunluğunu alarak güven tazeledi.

Kdz. Ereğli’de Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısı bugün Sevgi Barış Dostluk Düğün Salonu’nda yapıldı.

Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Çam’ın divan başkanlığında yapılan toplantıda, ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra gündemdeki maddelerin müzakere edildiği genel kurulda, yönetim kurulu yıllık çalışma raporu ve denetim kurulu raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca 2021 ve 2022 yılları kooperatif bilanço ve gelir-gider tabloları da okunarak oy birliği ile kabul edildi.

“2022’DE ESNAF VE SANATKARA VERDİĞİMİZ KREDİ DESTEĞİ 345 MİLYON LİRA”

Genel kurulda konuşan Mevcut Başkan Mehmet Azman; katılımcılara teşekkür etti ve kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Esnaf arkadaşlarımızla abi-kardeşi gibiyiz ve bunu hiçbir zaman bozmayacağız. Görüşlerimiz ne olursa olsun kooperatifimizin bir amacı vardır, istihdamı sağlamak ve işine güzel sahip çıkmak. Onun için bu gösterdiğiniz ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum. Önceki Başkanımız Hizmet Tezel’in vefatının ardından göreve geldik, kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. 2020 yılında aldığımız bu kooperatifimizde 70 milyon lira finansman vermiştik. 2021 yılında Hikmet kardeşimizin vefatından sonra göreve geldiğimizde bunu 102 milyona çıkardık.  Şu an itibariyle kooperatifimizin esnaf ve sanatkara verdiği kredi desteği 345 milyon lira. Ereğli’de yaşayan tüm vatandaşlarımıza 345 milyon lira kredi kullandırdık ve bunda hiç ayrım gözetmedik, kapımızı kimseye kapatmadık.” dedi.

Konuşmanın ardından ise yönetim kurulu seçimlerine geçildi. Divan Başkanı Kemal Çam, oylamanın teamüllere göre el kaldırma yöntemi ile açık olarak yapılacağını duyurması üzerine, Mehmet Azman ve ekibi ile yönetime aday liste çıkartan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek ve ekibi listelerini divana sundular. Başkan Adayı Cevdet Civelek bu sırada söz istedi. Divan başkanı Çam, dilek ve temenniler kısmında söz alabileceğini söylemesi üzerine taraflar arasında sözlü tartışma çıktı. Tartışmanın yatışması ve Azman'ın araya girmesi ile Civelek'e bu aşamada söz verildi.  Başkan Adayı Civelek, sinirli bir tonda sürdürdüğü konuşmasında özetle "Hepimiz kardeşiz, birbirimizin yüzüne bakacağız. Sandık istiyoruz, demokrasi için kapalı oylama istiyoruz, neden korkuyorsunuz?" dese de salondan destek sesleri çıkmadı.

AZMAN'IN LİSTESİ KAZANDI

Civelek'in destek bulmayan konuşmasının ardından oylamanın açık yapılması kararı üzerine Mevcut Başkan Mehmet Azman'ın yönetim ve denetim kurulu aday listeleri, katılımcı üyelerin tamamına yakını tarafından el kaldırma yöntemiyle seçilmiş oldu.

Mehmet Azman, alkışlar arasında gerçekleştirdiği teşekkür konuşmasında, ayrımcılık yapmadan birlik beraberlik içinde göreve devam edeceklerini söyleyerek üyelere teşekkür etti.

Yapılan genel kurul toplantısı sonucu kooperatif yönetim kurulu üyeliklerine Mehmet Azman, Zafer Hüseyin Durmaz, Yücel Oktay, Aydın Karadağ ve  Altay Şahinler seçildi.

Editör: Haber Merkezi