İsviçre Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, İsviçre Türk Toplumu Denetleme Kurulu Başkanı Zonguldaklı Orhan İskender, Karadeniz Ereğli’de hizmet veren Yazıcıoğlu Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanvekili İrfan Yazıcıoğlu ile birlikte Karadeniz Ereğli’de Güçbir Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karakaya’yı ziyaret etti. Konuklarını fabrikadaki ofisinde ağırlayan Karakaya, Güçbir’in kuruluş aşamasından hizmet ağına kadar birçok konuda bilgi verdi. Fabrikada kadın istihdamına önem verdiklerini ifade eden Karakaya, 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi. Konuklarına fabrikadaki tesisleri gezdirerek jeneratörlerin üretim aşamalarını anlatan Karakaya, dünya genelinde önemli bir yer edinmek adına çalışmalarına emin adımlarla devam ettiklerini ifade etti.

Ziyarette konuşan Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Güçbir Jeneratör gibi bir firmanın Karadeniz Ereğli’de olmasından büyük bir gurur ve onur duyduklarını belirterek, gerek dünya pazarında edindikleri yer gerekse istihdama sağladıkları katkıdan dolayı Güçbir Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karakaya’yı tebrik etti.

İsviçre Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, İsviçre Türk Toplumu Denetleme Kurulu Başkanı Zonguldaklı Orhan İskender de Karadeniz Ereğli’de böyle bir yatırımın olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. İsviçre’deki ticari hayatı ile ilgili bilgi veren İskender, Karakaya’ya, İsviçre’de çalışma yapmaları durumunda kendilerine yardımcı olabileceğini söyledi.

güçbir2

güçbir3

güçbir4

güçbir5

güçbir6

güçbir7

Tunç: "Göreve iade dosyaları yeniden incelenecek" Tunç: "Göreve iade dosyaları yeniden incelenecek"

güçbir8

güçbir9

Editör: Haber Merkezi