Zonguldak’ta günübirlik kiraya verilen 2 dairenin, kimlik bildirme kanununa aykırı faaliyette bulunulmasından dolayı 179 bin 142 lira idari para cezası uygulandı. Bir ikamette ise fuhuşa teşvik ve aracılık suçunun işlendiği tespit edilmesi sebebiyle mühürlenmesi için çalışma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre; Zonguldak’ta Emniyet Müdürlüğü ekipleri kayıtsız kiraya verilen günübirlik evlere yönelik olarak İncivez Mahallesi’nde denetim gerçekleştirdi. iki dairenin kayıtsız günübirlik olarak kullanıldığı tespit edildi. Daireleri kayıtsız kiraya veren kişiye, Kimlik Bildirme Kanununa aykırı faaliyette bulunmaktan dolayı 179 bin 142 TL idari para cezası uygulandı. Kayıtsız günübirlik olarak kullanıldığı tespit edilen 1 dairede fuhuşa teşvik ve aracılık suçunun işlendiği tespit edildi. Dairenin mühürlenmesi için gerekli çalışma başlatıldı.

Başta fuhuşa teşvik ve aracılık, uyuşturucu madde kullanımı, terör gibi suçlarla mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi, suça karıştığı için aranan şahısların yakalanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilebilmesi amacıyla kayıtsız günübirlik kiraya verilen evlerin tespitine yönelik denetimlere devam edileceği açıklandı.

Kaynak: iha