31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) aday adaylığı süreci tüm hızıyla devam ediyor.

Bakan Tunç, Sesli ve Posbıyık ile ne konuştu? Bakan Tunç, Sesli ve Posbıyık ile ne konuştu?

Karadeniz Ereğli doğumlu Gemi İnşa ve Makinaları Yüksek Mühendisi Harun Kaçmaz, CHP'den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

2018 yılında yapılan Genel Seçimler öncesinde CHP'den Milletvekili aday adayı olan Kaçmaz, Belediye Başkanlığı görevine hazır olduğunu belirtti.

10 yıl Erdemir'de çalıştıktan sonra kendi şirketini kurduğunu ifade eden Kaçmaz, 2001 yılında siyasete atıldığını açıklayarak; "2001 yılında CHP İlçe Başkan Yardımcılığı yaptım. 2001 yılına kadar hiçbir siyasi partiye üye olmadığım gibi, siyasi ortamlara girmemeye çalıştım. Ancak son yıllarda Kdz. Ereğli şehrimin geleceği, şehrini seven biri olarak ve çevremden gelen talep ve istekler beni bu dönemde siyasete girmeye yönlendirmiştir. Çağdaş bir kent nedir, nasıl yönetilir konularında yeterli tecrübe ve bilince sahip olduğuma eminim. Biz göreve hazırız, yeter ki fırsat verilsin" dedi.

Editör: Haber Merkezi