Tüm Türkiye SMA hastası minik Eslem Lina Akbaş için kenetlendi. 27 Şubat Salı günü, Kozlu'da SMA hastası minik Eslem Lina Akbaş için kermes düzenlenecek. Valilik ve Belediye izinli kermese çok sayıda hayırseverin katılıp, Eslem Lina Akbaş'a destek olması bekleniyor.

Minik Eslem için düzenlenecek kermes 27 Şubat Salı günü, 10.30-17.00 saatleri arasında Mithat Akif Caddesi ATM’ler önünde düzenlenecek. Minik Eslem için tüm Zonguldaklı hayırsever vatandaşların kermese katılarak, Eslem’in elinden tutup destek olması bekleniyor.

Eslem Lina Akbaş’ın annesi hayırseverlere şöyle seslendi:

“Evladımız çok hasta. SMA tip 1 ilerleyici kas hastası. Her gün kaslarını biraz daha kaybediyor. Kaslar yaşamsal fonksiyonlarını yerine getirdiği ve yavrumuzun kasları her gün eridiği için, onun zamanı yok.

Sizlerden bir anne olarak yardım istiyorum. Bu çaresizliğin bir tarifi yok, yalnızca iliklerimize kadar yaşadığımız korkumuz var. Evladımızı kaybetmekten korkuyoruz. Evladımızın süt kokusu, toprak kokusuna karışmasın lütfen. Sizler de maddi manevi desteklerinizle kızımıza ilacını alabilmemiz için bize yardım edin. Allah rızası için bir kez bile olsa tutun minik ellerinden…”

Eslem3

İlk koroner anjiyografi işlemi yapıldı İlk koroner anjiyografi işlemi yapıldı

Eslem

Editör: Haber Merkezi