Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile yapılan protokol ve diğer eğitmenler ile birlikte, Kepez Cumhuriyet Halk Evleri ve Merkez Cumhuriyet Halk Evleri’nde bugüne kadar 50’nin üzerinde farklı kurs gerçekleştirildi. Her mahalleden katılan kursiyerler; gerçekleştirilen eğitimlerden dolayı oldukça memnun olduklarını belirtirken, zamanlarını kaliteli bir biçimde değerlendirdiklerini, hobilerini geliştirirken bir yandan da aile bütçelerine katkıda bulunabildiklerini ifade ediyorlar.

50’NİN ÜZERİNDE KURS AÇILDI

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, yaptığı açıklamada kurslara oldukça yoğun bir ilginin olduğunu belirtirken; “Müdürlüğümüze bağlı, Kepez ve Merkez Cumhuriyet Halk Evlerinin yapımı için talimat veren Sayın Halil Posbıyık sayesinde, bugüne kadar Halk Eğitim ile yaptığımız protokol gereği 50’nin üzerinde kurs açtık. Bunlardan Halk Eğitimin dışında belediye olarak bizlerin de açtığı cam süsleme sanatı, sepet örmecilik, bağlama, gitar, bahçıvanlık ve gönüllü itfaiyecilik kurslarının yanında, Kent Müzesi ve Oyuncak Müzesi gibi birimlerimizde de çocuklar için özel aktiviteler yapıyoruz.

Biz de bu dönem özellikle kurslarımızın sayısından çok memnunuz. Kurslarımıza yoğun bir talep var. Bununla ilgili önümüzdeki dönem için neler yapabiliriz, onları değerlendirmek üzere raporlarımızı tuttuk. Bugün de alanlarımızı gezdik. Güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Farklı alanlarda kursları gerçekleştiren eğitmenler ise, Kdz. Ereğli Belediyesi sayesinde Cumhuriyet Halk Evlerinde, saygı ve sevgi içerisinde bir aile ortamında çalıştıklarını ve kursiyerlerin her geçen gün hobilerini geliştirdiklerine değinirken, özellikle kadınların ekonomik bütçelerine katkı sağlayan bu projeye destekleri için Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkür ettiler.

Hanımca'yı ve Uzunoğlu'nu ziyaret etti Hanımca'yı ve Uzunoğlu'nu ziyaret etti

cumhuriyet halkevleri3

cumhuriyet halkevleri4

cumhuriyet halkevleri2

Editör: Haber Merkezi