Zonguldak Emniyet Müdürlüğü tarafından il merkezi ile Ereğli, Alaplı ve Devrek ilçelerinde uyuşturucu operasyonları gerçekleştirildi. Çeşitli miktarlarda uyuşturucu, silah ve para ele geçirilen operasyonlarda gözaltına alınan 27 şüpheliden 7’si tutuklandı.

Operasyonlara ilişkin Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

“Zonguldak Emniyet Müdürlüğü 10.05.2024 ve 13.05.2024 tarihleri arasında İl Merkezi, Kdz. Ereğli, Alaplı ve Devrek ilçesini kapsayacak şekilde operasyon gerçekleştirdi. Narkotik operasyonunda 27 şüpheli yakalandı.

Operasyonda; ölümcül etkiye sahip 206 gram uyuşturucu madde, 3 adet uyuşturucu emdirilmiş kağıt, 3 adet uyuşturucu kullanma aparatı, 1 adet silah ve 3600 TL para ele geçirildi.

16 şüpheli Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak suçundan adli işlem yapılarak serbest bırakıldı. 11 şüpheli ise Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan gözaltına alındı. Adli işlemleri akabinde 7 şüpheli Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığına, 3 şüpheli Devrek Cumhuriyet Başsavcılığına, 1 şüpheli ise Alaplı Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Mahkeme tarafından Z.K., B.K., H.G., E.D., Y.K., O.A. ve Ö.Ö. isimli 7 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. H.G., S.O., Y.M. ve E.E. isimli 4 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için, uyuşturucu veya uyarıcı madde satan ve kullanan şahıslara yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bıçaklandı, ardından balkondan atıldı! Bıçaklandı, ardından balkondan atıldı!

Uoperasyon5

Uoperasyon4

Uoperasyon2

Uoperasyon3

Editör: Haber Merkezi