Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kendisine ulaşılamayınca intihar ettiğinden şüphelenilen şahıs, bel ağrısı nedeniyle aldığı ağrı kesiciler sonrası alkol kullandığını ve muhtemelen ters etki yaptığını belirterek, intihar iddialarının doğru olmadığını söyledi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Murtaza Mahallesi Dış Çeşme sokakta yaşayan A.Ç.’nin evine gelen kız arkadaşı, kendisine ulaşamayınca polise haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, eve girdiklerinde A.Ç.’nin baygın ve evde çok sayıda ilaç olduğunu görünce intihar ettiğinden şüphelenip sağlık ekiplerine bilgi verdi. Eve gelen sağlık ekipleri, A.Ç.’yi ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Hakkında “İntihar girişiminde bulunduğu” iddiası ile çıkan haberler üzerine gazetecilere açıklama yapan A.Ç.; bel ağrısı nedeniyle aldığı ilaçların ardından alkol kullandığını ve muhtemelen ters etki yaptığını söyledi.

A.Ç., açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bel fıtığım nedeniyle gündüz ağrı kesici ilaç almıştım. Ağrı geçmediği için akşam işten gelince iki tane daha ağrı kesici içtim. İşten yorgun gelmiştim, belli bir süre geçince alkol aldım. Alkol aldıktan sonra muhtemelen ters etki yaptı. Kendimde değildim o an. Kız arkadaşım da gündüz iyi olmadığımı bildiği için akşam eve gelmişti. Evime geldiğinde bana ulaşamayınca, babamlara ulaşmış. Babamlara evden müzik sesi geldiğini, ancak bana ulaşamadığını söylemiş. Babamlar da polisi aramasını söyleyip, kendileri de yola çıkacaklarını söylemişler. Olay bundan ibaret. Polisler geldikten sonra muhabirler intihar geçmişler. O sırada evde başka ilaçlar da olabilir. Ama bu demek değil ki ben o ilaçları aldım, kullandım. Ben sadece o ilaçların arasından içmem gerekeni aldım. İşin özeti bu.”

Kaynak: iha