Zonguldak’ta 2 kişi, “Tehdit, Hakaret ve Yağma” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, Gökçebey ilçesinde meydana geldi.

Ereğli ve Alaplı'da operasyon: 10 tutuklu! Ereğli ve Alaplı'da operasyon: 10 tutuklu!

Edinilen bilgilere göre; Çarşamba günü durakta otobüs bekleyen bir kişi, etrafındaki 2 kişiyi 'küfürlü konuşmalarından rahatsız olduğu için' uyardı. Uyardığı şüphelilerin saldırısına uğrayan şahıs, yaşanan arbede esnasında cüzdanını düşürdü ve şüpheliler cüzdanda bulunan 500 TL’yi alarak olay yerinden uzaklaştı.

Saldırıya uğrayan ve parası alınan şahsın şikayeti üzerine, Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca Jandarma Dedektifleri (JASAT) destekli özel ekip kuruldu. Yapılan geniş çaplı araştırma ve soruşturma sonucunda 2 şüpheli şahsın kimlik bilgilerine ulaşan Jandarma ekipleri, şüpheli şahısların olay yerinden otostop çekmek suretiyle kaçtıklarını ve Çaycuma ilçesinden Karabük iline tren bileti aldıklarını tespit etti. Aynı gün Karabük İl Jandarma Komutanlığı ile yapılan eş zamanlı operasyonla 1 şahıs Karabük ili Yenice ilçesi tren garında, 1 şahıs ise Karabük ilinde ikamet ettiği köyde yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda dün Adli Makamlara sevk edilen 2 şüpheli şahıs, "Tehdit, Hakaret ve Yağma" suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edildi.

Editör: Haber Merkezi