73 yaşında yaşamını yitiren, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kardeşi Kadir Gündüz Posbıyık, bugün kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Dün sabah saatlerinde kalp krizi geçiren, ardından ilçedeki Özel Echomar Hastanesi’ne kaldıran Kadir Gündüz Posbıyık; bu sabah saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Merhum Kadir Gündüz Posbıyık'ın cenazesi, bugün Cuma namazına müteakip Bozhane Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Cenaze törenine; Posbıyık ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Ali Akça, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Erdal Gülay, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hikmet Uzuner, CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Saffet Bozkurt, CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Eylem Ertuğrul, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Genel Müdürü Aşkın Peker, Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Azman ile kalabalık bir cemaat topluluğu katıldı.
Olay67 ailesi ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu olarak, merhum Kadir Gündüz Posbıyık’a Allah’tan rahmet; kederli ailesi ile yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

cenaze5

cenaze7

cenaze6

cenaze8

cenaze2-3

Alaplı'da ilk hasat yapıldı Alaplı'da ilk hasat yapıldı

cenaze3-1

cenaze4

cenaze9