Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte; halkın kullanımına açılan Kaletepe’de gazeteciler ile bir araya geldi.

Kaletepe'nin halka açılması için uzun süre gayret sarf ettiklerini ifade eden Başkan Posbıyık, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Buraya ben dahi protol ile zaman zaman gelebiliyordum. Tamamen gözlerden uzak ama tüm Ereğli'nin bildiği meşhur Kaletepe, Kdz. Ereğli Belediyesine devredildi. Ham bir şekilde teslim akdık, otlarını temizledik. Buraya gelenler şaşkın vaziyetteler, böyle bir güzelliğin Ereğli^de olduğunun farkında olmamanın üzüntüsü içerisindeler. İnanılmaz bir güzellik, ben de çok etkilendim, gerçekten muteşem bir yer. 360 derece dönerek buradan Ereğli'yi izleyebiliyorsunuz. Ayrıca koruma altında tutulan çok değerli tarihi eserler var. Onları korumak için arkadaşlarımız tedbirleri alıyorlar. Bu bölge eskiden askeriyedeydi, stratejik bir bölgeydi, kimsenin girmesine izin verilmiyordu. Bir takım planlamaların ardından burayı alabilmek için hemen harekete geçtik. Ereğli halkına bu güzelliği sunalım diye uzun zamandır gayret ediyoruz. Bize çok yardım edenler oldu, onların isimlerini mutlaka söylemem lazım. Başta Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanım Niyazi Paşam ve Zonguldak AK Parti Milletvekili Saffet Bozkurt, karşımıza çıkan engellerin kaldırılmasında bize büyük yardımlarda bulundular. Ereğli halkı adına onlara şükranlarımı sunuyorum. Biz henüz burada çalışmalarımızı yapmadık. Oturma yerleri konulacak, çay ocağını kurduk. Buna rağmen havalar iyi gittiği müddetçe halka burayı gezdirmeye kararlıyız. Esas yazın hem yurt içi hem de yurt dışından gelen turistleri buraya taşıyacağız inşallah.

Ereğli'de, yeni dönemin ilk toplantısı yapıldı Ereğli'de, yeni dönemin ilk toplantısı yapıldı

İYİ HATIRALAR BIRAKMAK İSTİYORUM

Şunu ifade etmek istiyorum, Ereğli halkı beni iyi dinlesin. Ereğli'de yapılmayacak hiçbir şey yok, ama bir takım engeller bize mani oluyor. Belediye Meclisinde çoğunluğum yoksa, 3'te 2 çoğunlukla çıkarmam gereken kararlar var çıkaramıyorum. Ereğli'de en çok beklenen iş, revizyon işi. Hatta bunun için çatıya çıkıp intihar etmeye kalkanlar oldu. Ama engel oldular, çıkartamadık. Yine Ereğli'de yapacağımız bir takım konularda 3'te 2 çoğunluğa ulaşmam gerekiyor. Ereğli halkından rica ediyorum. Bu benim son dönemim. Ereğli'ye hizmet etmek, iyi hatıralar bırakmak istiyorum. Lütfen sadece Halil Posbıyık'a değil, Belediye Meclis Üyesi adaylarımıza da oy vermenizi rica ediyorum. Belediye Meclis Üyelerinden bazılarına veya Belediye Başkanına kırgın olanlar olabilir ama biz Ereğli'de çocuklarımıza, torunlarımıza yararlı bir ortam yaratmak için parti farkı gözetmeksizin köylerimizle birlikte halkımıza hizmet etmek istiyoruz. O bakımdan lütfen sadece Posbıyık'a değil, ayrıca minimum 28 tane Meclis Üyesi ile meclise girmemi sağlayın, gerisini bana bırakın. 5 senede Ereğli'de neler olduğunu hep beraber göreceğiz."

Whatsapp Image 2024 02 25 At 15.45.04

Whatsapp Image 2024 02 25 At 15.45.05

Whatsapp Image 2024 02 25 At 15.45.04 (1)

Whatsapp Image 2024 02 25 At 15.45.06

Editör: Haber Merkezi