AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı belli oldu.

Bilindiği gibi, 14 Mayıs’ta yapılan Genel Seçimlerin ardından AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığına İbrahim Sezer atanmıştı. Yaklaşık 6,5 ay İlçe Başkanlığı yapan Sezer, görevinden istifa ederek Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. Sezer’den boşan İlçe Başkanlığı görevini, bir süredir Yönetim Kurulu Üyesi (Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı) Mustafa Kalkan vekâleten yürütüyordu.

Yine hatırlanacağı üzere, AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanının belirlenmesi için 1 Aralık’ta temayül yoklaması yapılmış ve temayüle önceki dönem Yönetim Kurulu Üyelerinden Zafer Sucu, İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin, önceki dönem Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyelerinden Baki Tura ve mevcut Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mustafa Kalkan katılmıştı.

Temayülün ardından, biri temayüle katılan olmak üzere 3 isim Genel Merkeze çağırıldı. Bugün Genel Merkeze giden önceki İlçe Başkanlarından avukat Adem Öztürk, mevcut Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı-inşaat mühendisi Mustafa Kalkan ve mevcut Yönetim Kurulu Üyesi-avukat Muhammet Mücahit Andiç arasında yapılan değerlendirmeler sonucunda İlçe Başkanlığı görevi Muhammet Mücahit Andiç'e verildi.

andiç2

WhatsApp Image 2023-12-05 at 18.45.08

İşte Sesli'nin Meclis listesi İşte Sesli'nin Meclis listesi

Editör: Haber Merkezi