‘O tekneyle gidemezsiniz ’ demelerine rağmen Karadeniz Ereğli’den ‘GümüşD’ isimli 7.5 metrelik tekneyle yola çıkarak, 4 deniz ve iki boğazı geçip Akdeniz’e varan Ercan Demirer, Gümüş Demirer ve Ersin Çağlarlar, Ereğli ve Bozhane’nin ismini duyurdu.

ZORLU YOLCULUK
Karadeniz Ereğli’den 11 Haziran akşamı saat 21:00’de ‘GümüşD’ isimli 7.5 metrelik tekneyle yola çıkan Ercan Demirer, Gümüş Demirer ve Ersin Çağlarlar, zorlu deniz seferinde; sırasıyla Karadeniz (İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı), Marmara ve Ege Denizi’ni geçtikten sonra (Bodrum’a) Akdeniz’e vardı. 

Duyar, Kozlu'da temaslarda bulundu Duyar, Kozlu'da temaslarda bulundu

4 DENİZDE BİRDEN YOL ALDILAR
Keyifli olduğu kadar zorlu bir yolculuk ile 550 mil yol alan gemi kaptanı Ercan Demirer; “Yola çıkmadan bize 'yapamazsınız' diyenler oldu. Bu büyüklükteki tekneyle 550 - 600 mil yol yaparak, Karadeniz’den Akdeniz’e ulaşmak kolay bir iş değil. Zorlu ama bir o kadar da keyifli bir yolculuk oldu. 4 farklı denizde yol aldık. Seyahat esnasında bizi durdurup nereden geldiğimizi soranlara Karadeniz Ereğli dediğimizde şaşırıyorlar. Mutlu olanlar da oldu. Özellikle Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a selam gönderenler oldu. Kentimizin ve Bozhane’nin ismini duyurduğumuz için mutlu ve gururluyuz.” dedi.
‘GümüşD’ nin yolculuğu 1 ay sürecek.

Editör: Haber Merkezi