Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Muharrem ayında geleneksel hale getirdiği aşure dağıtımı, bugün İnönü Parkı’nda yapıldı. 3 bin kişiye bolluk ve bereketin ifadesi, paylaşım ve şükrün simgesi aşure dağıtıldı.

Aşure dağıtımına; Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık, İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

“BU GÜNLER, BİRLİK VE BERABERLİK GÜNLERİ..”

Başkan Halil Posbıyık, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Herkesi sevgi, barış, dostluk duygularımla selamlıyorum.

Geleneksel hale getirdiğimiz Aşure günü etkinliğimize hoş geldiniz.

Muharrem ayındayız, aşuremizi hazırladık.

Bu günler, birlik ve beraberlik günleri. Bu duygularla bir araya gelebilmek önemli. 

Aşure günümüzün tüm güzelliklerin ve kurtuluşların, tatlı ve mutlu günlerin başlangıcı olmasını, sevgi ve dostluk bağlarımızı geliştirmesini temenni ediyorum.

Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin ve ehlibeytinden 72 yoldaşını rahmetle ve saygıyla anıyorum. Muharrem ayımız hayırlı uğurlu olsun. Ereğli’mize, memleketimize hayırlar ve bereket getirsin. Afiyet olsun.”

Başkan Posbıyık’ın konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü, günün önemine binaen dua etti. Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık ile meclis üyeleri ve başkan yardımcıları kazanların başına geçerek vatandaşlara aşure servisi yaptı.

aşure3

aşure4

aşure2

Editör: Haber Merkezi