Rüsumat, 29 Ekim’de okurla buluşuyor Rüsumat, 29 Ekim’de okurla buluşuyor

Kültür ve Sanat ağırlıklı etkinlikleriyle 23. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali, muhteşem bir müzik ziyafetiyle sona erdi.

Festivalin final gecesinde, Semicenk ve Serkan Kaya sahne aldı. Türkiye’nin en büyük ödüllü festivalinin final gecesinde, ünlü şarkıcılar binlerce vatandaşı müziğe doyurdu. Zaman zaman yaz yağmurlarının altında şemsiyeleriyle konseri takip eden vatandaşlar, ünlü sanatçıların şarkılarına hep bir ağızdan eşlik ettiler.

Yaşanan doğal felaket nedeniyle sahne arkası ekibinden yalnız sahneye çıkan ve kısa bir konser veren Semicenk, hayranlarından özür dileyerek en kısa zamanda Ereğli’ye geleceğini ve 3 saat sahnede kalacağının sözünü verdi.

Festivalin finalini yapan Serkan Kaya ise söylediği birbirinden güzel şarkılarla alandakileri mest etti. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın çeşitli hediyeler takdim ettiği ünlü sanatçı Serkan Kaya, yaptığı konuşmada Ereğli’nin İl olmasını desteklediğini belirtti. “Bence de Ereğli İl olmalıdır” diyen Kaya’ya binlerce vatandaş alkışlarıyla destek verdi.

Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, bir süre sahnede Kaya’nın şarkıları eşliğinde dans etti.

4 gün süren festival, muhteşem havai fişek gösterileriyle sona erdi.

festival-3

festival2

festival5

festival7

festival8

festival4