Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), deprem bölgesine 3’üncü yardım tırını gönderdi.

Dün Kahramanmaraş'ta meydana gelen 2 depremin ardından, yıkım yaşanan şehirlere ülkenin her yerinden yardım yağmaya devam ediyor.

LÖSEV Kdz. Ereğli İlçe Temsilciği; bugün akşam saatlerinde, yardımseverlerin desteği ve yardımı ile 3’üncü tırı deprem bölgesine uğurladı. Hayırsever vatandaşlar tarafından LÖSEV'e ulaştırılan malzemeler, LÖSEV gönüllüleri tarafından tıra yüklendi.

lösev3

Konu ile ilgili bilgi veren LÖSEV Zonguldak İl Temsilcisi Tarkan Atik şunları söyledi:

“Acımız çok büyük. Birlik, beraberlik olma zamanı. Bugün sabah iki tane tır çıkardık. Bu üçüncü tırımız olacak. A'dan Z'ye bütün malzemeleri doldurduk. Ereğli halkımıza teşekkür ederiz. Allah hepsinden razı olsun. Ülke olarak bunun altından kalkacağız, yaralarımızı saracağız. Yardımlar devam edecek. İkinci el ürünleri almıyoruz. Mümkünse bu saatten sonra kumanya, gıda, sıfır yorgan, battaniye, ısıtıcı, atkı, bere hepsini sıfır istiyoruz, sıfır gönderiyoruz. Gece gündüz buradayız. Gelen yardımları ulaştırmaya çalışıyoruz. Herkesten yardımlarını esirgememesini istiyoruz. Destek olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Tır, yükleme işleminin tamamlanmasının ardından deprem bölgesine doğru yola çıktı.

lösev4

lösev2

Editör: Haber Merkezi