Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, Emniyet Müdürlüğünün yaptığı uygulama ve denetimlerde 7 şüpheli şahıs yakalandı.

Zonguldak Valiliği tarafından yapılan yazılı bilgilendirmede; Ereğli ilçesinde emniyet ekiplerinin yaptığı uygulama ve denetimlerde 7 şüpheli şahsın yakalandığı ve yapılan aramalarda çok sayıda narkotik madde ele geçirildiği bildirildi.

EREĞLİ TUTUKLAMA2

Yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünce 05.02.2023, 08.02.2023 ve 09.02.2023 tarihlerinde yapılan uygulama ve denetimlerde 7 şüpheli şahıs yakalandı.

05.02.2023 tarihinde M.E ve O.A isimli şüpheli şahısların üstünde ve ikametlerinde yapılan aramada; 101 extacy hap, 212 gram esrar maddesi ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi. M.E. ve O.A. isimli şüpheli şahıslara Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti ve Kullanma suçlarından adli işlem yapılmıştır. O.A. isimli şüpheli şahıs mahkemece adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı, M.E isimli şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

08.02.2023 tarihinde F.G. isimli şüpheli şahsın ikametinde yapılan aramada; 22 gram metamfetamin maddesi, bir miktar esrar maddesi, 6 sentetik ecza hap ve 1 adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi. F.G. isimli şüpheli şahsa Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti ve Kullanma suçlarından adli işlem yapılmıştır. F.G. isimli şüpheli şahıs mahkemece adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

09.02.2023 tarihinde S.N., Y.K., H.A. ve B.S. isimli şüphelilerin aracında üstünde ve ikametinde yapılan aramada; 33 parça halinde 15 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Y.K., H.A. ve B.S. isimli şüpheli şahıslara Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanma suçundan adli işlem yapılmıştır. S.N. isimli şüpheli şahıs Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.”

Editör: Haber Merkezi