Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Örgütünde bir ilk yaşandı. İl Genel Meclisi aday adaylığı için ilçe başkanlığına resmi dosyasını teslim ederek müracaatta bulunan partinin emektarlarından Asım Bozkurt, bir ilki gerçekleştirerek aday adaylığını doğduğu köy olan Kızılca’da düzenlediği toplantı ile ilan etti. Kızılca Köyünün hemen altındaki kahvehanede toplantı düzenleyen Bozkurt’a; bölge halkı, muhtarlar ve partililer destek verdi. Asım Bozkurt’un toplantısına; İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan aday adayı Muhittin Dikmen, bazı belediye meclisi aday adayları, köy muhtarları ve bölge halkı katıldı. Toplantının en dikkat çekici katılımcıları ise parti üyesi olmayan vatandaşlar oldu.

Toplantıda bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, AK Parti hükümetini eleştirdi ve Asım Bozkurt’a hayırlı olsun dileğinde bulundu. Asım Bozkurt da yaptığı konuşmasında projelerinden bahsetti ve ve yerel seçimlerin önemine dikkat çekti.

Adının sadece İl Genel Meclisi Üyesi olsun diye aday olmadığını, ayda birkaç defa yapılan toplantıya katıldıktan sonra yan gelip yatmayacağını ve görevini layıkı ile yapacağını belirten Bozkurt, Kdz. Ereğli köylerinin tamamını çok iyi bildiğini ve köylerde çağdaş bir hizmet bulunmadığını söyledi.

Başkan Posbıyık, gençlere yeni müjdeler verdi Başkan Posbıyık, gençlere yeni müjdeler verdi

Kdz. Ereğli’de halen yolu ve kanalizasyonu olmayan köy olduğunu, kanalizasyon hattı yapılanlarında kanalizasyonunun derelere akarak derelerin kirletildiğine dikkat çeken İl Genel Meclisi Üyesi aday adayı Asım Bozkurt; “Eskiden derelerde balık tutardık, hayvanlarımızı dere kenarlarında otlatıp dereden su içirirdik. Şimdi bırakın balık tutmayı, dere suyunu hayvanlar bile içemiyor” dedi.

Asım Bozkurt 38 yıldır CHP’li olduğuna da dikkat çekerek, aile fertlerinin de tamamının CHP’li olduğunu söyleyerek, gençleri de siyasete katılmaya davet etti.

Hizmette parti ayrımı yapmayacağının sözünü veren Asım Bozkurt, “24 saatin 16 saatini çalışma sözünü veriyorum” dedi.

Konuşması zaman zaman alkışlarla kesilen Asım Bozkurt, toplantısına katılarak destek veren partili ve partisiz tüm vatandaşlar ile parti yöneticilerine teşekkür etti.

asım bozkurt4

asım bozkurt2

asım bozkurt3

asım bozkurt5

Editör: Haber Merkezi