'Uyuşturucu ticareti' suçundan aranıyordu 'Uyuşturucu ticareti' suçundan aranıyordu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, 'uyuşturucu madde kullanmak ve ticaretini yapmak' suçundan gözaltına alınan bir şüpheli tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre; Kdz. Ereğli’de, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını ve ticaretini önlemek amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında iki ayrı operasyon düzenlendi.

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünce ydüzenlenen ilk operasyonda, Motosikletli Polis Timlerince 1 şüpheli şahıs yakalandı. Operasyon neticesinde bir miktar esrar maddesi ele geçirildi. İ.K. isimli şüpheli şahsa, 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak' suçundan adli işlem yapıldı.

Zonguldak Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü/Ereğli Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen ikinci operasyonda ise 2 şüpheli şahıs yakalandı. Operasyon neticesinde bir miktar uyuşturucu madde, 2 adet ruhsatsız tabanca, 20 adet tabanca fişeği ve 2 adet çalışır vaziyette hassas terazi ele geçirildi. U.T. isimli şüpheliye 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak' suçundan işlem yapılırken, R.T. isimli şüpheli ise 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak ve uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak' suçundan gözaltına alındı. R.T. isimli şahıs, adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Haber Merkezi