Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen yangın uzun uğraşlar sonucu söndürülürken, yangın nedeniyle panik atak geçiren 1 kişi hastaneye kaldırıldı. Yangında, sağlık çalışanları da dumandan etkilendi.

Yangın; sabah saat 10.00 sularında, Süleymanlar Mahallesi Yaşar Balcı Caddesi’ndeki 7 katlı apartmanın boşluğunda meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre; apartman boşluğundaki piknik malzemeleri, bilinmeyen bir sebeple tutuştu. Kısa sürede büyüyen alevler nedeniyle apartmanın içini dumanlar kapladı. Yangını fark eden apartman sakinleri, yaşanan panik nedeniyle apartmanın tahliye kapılarını açtı. Bunun üzerine yangın daha da büyüdü. Apartmanda yaşan bir vatandaş ise panik atak geçirdi. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine 3 itfaiye, 4 ambulans, doğalgaz ekipleri, enerji ekipleri ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Adrese ulaşan itfaiye ekipleri, hemen eve girerek yangına müdahalede bulundu. Sağlık ekipleri ise panik atak geçiren S.C.’yi ambulansa alarak müdahalede bulundu. İlk müdahalesi ambulansta yapılan S.C., ardından hastaneye kaldırıldı. Bu arada bazı sağlık ekipleri dumandan etkilendi. Yaşanan durum nedeniyle apartman sakinleri ile apartman yöneticisi arasında gerginlik yaşandı. İtfaiye erleri, yaklaşık bir buçuk saat süren yangını uzun uğraşlar sonucu kontrol altına aldı. Ekipler, apartmandaki dumanı tahliye edebilmek için 7. katta camları kırdı. Yapılan soğutma çalışmasının ve incelemenin ardından itfaiye erleri olay yerinden ayrıldı.

Yangının çıkış nedeni, yapılan incelemenin ardından belli olacak.

ereğliyangın2-1

ereğliyangın5

ereğliyangın4-1

ereğliyangın3-1

Editör: Haber Merkezi