Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçenin Akarca Mahallesi'nde gerçekleştirilen tarihi Akkuyu Meydanı'nın açılışında, bu sene 23'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Karadeniz Ereğli Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali hakkında açıklamalarda bulundu.

Festivalin 3'üncü ve 4'üncü günlerinde yağan şiddetli yağmurun, konserleri ciddi anlamda etkilemediğini ifade eden Posbıyık; tek sıkıntının ünlü sanatçı Semicenk'in orkestrasının gelememesi olduğunu söyledi. Buna rağmen sanatçıyı sahneye çıkartarak festivale katılanlardan özür dilettiklerini belirten Posbıyık, Semicenk'in ilçede vereceği konserin tarihini de açıkladı.

Ünlü sanatçıya yoğun ilgi olduğu ve konser programının da dolu olduğunu ifade eden Başkan Posbıyık, yapılan görüşmeler neticesinde Semicenk'in 31 Temmuz Pazartesi günü ilçede 3 saat sürecek bir konser vereceğini açıkladı. Konserin, Atatürk Anıtı önünde olması bekleniyor.

Kdz. Ereğli'de, zafer coşkusu doyasıya yaşandı Kdz. Ereğli'de, zafer coşkusu doyasıya yaşandı

NE OLMUŞTU?

23. Uluslararası Kdz. Ereğli Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında konser vermek için Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen sanatçı Semicenk'in, orkestra ekibi yolda başka bir yöne sapması nedeniyle Semicenk konserini kısa tutarak şehirden ayrıldı.

Festivalin son gününde konser vermek için Kdz. Ereğli'ye yola çıkan Semicenk ve orkestra ekibi, orkestra ekibinin kazara Devrek istikametine sapması sonucu birbirini kaybetti. Uzun süre orkestra ekibi ile iletişim sağlayamayan Semicenk, konsere yetişmek için yola devam etti. İlçeye gecikmeli ulaşan Semicenk, orkestra ekibi olmaması nedeniyle sahnede playback yapmak zorunda kaldı. Birkaç parça seslendiren Semicenk, Ereğli'ye bir daha gelme sözü vererek sahneden ayrıldı.