Zonguldak’ın Ereğli ilçesinden yola çıkan ikinci Aşevi Yardım tırı, depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’a ulaştı.

maraş2

Bilindiği gibi, 12 Şubat 2023 tarihinde Kdz. Ereğli’den ilk Aşevi Yardım tırı Kahramanmaraş’a gitmiş ve burada kurulan Kdz. Ereğli Aşevi’nde yaklaşık 2 bin 500 depremzedeye üç öğün yemek vermeye başlamıştı.

maraş3

İlçeden 18 Şubat 2023 tarihinde yola çıkan ikinci Aşevi Yardım tırı da Kahramanmaraş’a ulaştı. Tırın arkasından Kahramanmaraş’a hareket eden 10 kişilik gönüllü ekipte, bir haftadır bölgede gönüllü olarak hizmet veren ekipten görevi devraldı. Yeni gönüllü ekip; içerisinde yiyecekten içeceğe, giyimden yakacağa, oyuncaktan hijyenik malzemelere kadar onlarca çeşit malzeme ile Kamhramanmaraş’a ulaşan tırdaki malzemelerin depremzedelere dağıtımına başladı.

maraş5

Ekip üyeleri, bir taraftan depremzedelere yönelik üç öğün yemek hizmetini sürdürürken, diğer taraftan da çadırları gezerek vatandaşlara ihtiyaçlarına yönelik yardımları ulaştırdı. Çocukların da okuma kitabı, boyama defteri, çikolata, bisküvi ve çeşitli oyuncaklarla yüzlerini güldürmeye çalışan Kdz. Ereğli ekibi, bu hizmetlerini dönüşümlü olarak uzun süre sürdürecek.

maraş6

maraş4

Editör: Haber Merkezi