Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği’nin yeni yönetimi, Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı’yı makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Şafak Erel ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Yapıcı’ya kendilerini tanıtarak yeni dönemde hayata geçirmek istedikleri projelerini anlattı. Dernek yöneticisi gazetecilerle sohbet edip, ilçedeki gelişmelerle ilgili bilgiler veren Kaymakam Yapıcı; Hükümet Konağı-İlçe Emniyet Müdürlüğü ve fakülte binaları, Kandilli Varagel, Kayalıdere Şelaleleri, ilçeye kurulacak 3 ayrı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile plajlar bölgesi hakkında açıklamalarda bulundu.

KDZ. EREĞLİ’YE 150-160 ADET YENİ FABRİKA
Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı; Üçköy, Aydınlar ve Kıyıcak olmak üzere üç ayrı noktada Organize Sanayi Bölgesi (OSB) oluşturulması için yer tespitlerinin yapıldığını ve işlemlerin devam ettiğini söyledi. Üç ayrı OSB’ye 7-8 yıl içerisinde 150-160 yeni fabrika kurulabileceğini ifade eden Yapıcı, ilçede istihdam anlamında önemli yatırımlar olacağını anlattı. 

KAYMAKAMLIK VE EMNİYET BİNASININ DURUMU
Kdz. Ereğli ilçesinde yapımı duran hükümet konağı ve emniyet müdürlüğü binası inşaatı ile ilgili olarakta bilgi veren Yapıcı, yüklenici firmanın konkordato (borçların ertelenmesi) ilan etmesi nedeniyle çalışmaların durduğunu ifade etti. Hükümet konağı ve emniyet müdürlüğü binası inşaatının tasarruf tedbirleri genelgesine takılmadığını anlatan Yapıcı, TOKİ’nin burayı yapacağını belirtti.

KANDİLLİ VARAGEL-KAYALIDERE ŞELALELERİ
Kaymakam Mehmet Yapıcı; Kandilli’de tarihi ve turistik açıdan büyük önem taşıyan Varagel bölgesi projesi için birinci ihalenin iptal edildiğini, yakın zamanda yeni bir ihale yapılıp bölgenin canlandırılacağını ifade etti. Yapıcı, Kandilli Belediyesi’nin de yeni ihale için dosya aldığını, bölgeyi belediye ile birlikte gerçek hüviyetime kavuşacağına inandığını vurguladı. Kayalıdere Şelaleleri projesinin ilk ihalesine katılım olmadığını, bu hafta yeni bir ihale daha olacağını anlatan Yapıcı, ihaleye giren olmaması durumunda projeyi KÖYDES’in üstlenmesi fikrinin ortaya çıkabileceğini anlattı.

PLAJLAR BÖLGESİNDE TRAFİK SORUNU
Kdz. Ereğli ilçesi Mervealtı Plajlar Bölgesi’nde yol kenarlarındaki paklanmalara can güvenliği açısından bazı projeler düşündüklerini belirten Yapıcı, çalışmaların devam ettiğini anlattı. 

120 çocuğa bayram hediyesi verildi 120 çocuğa bayram hediyesi verildi

BEÜ KDZ. EREĞLİ EĞİTİM KAMPÜSÜ
Kaymakam Yapıcı; Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Eğitim Kampüsü’nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini, bloğun bir tanesinde kaba inşaatın bitme aşamasına geldiğini, bundan sonra su ve doğalgaz tesisatı, sıva, çatı, elektrik tesisatı, kalebodur gibi çalışmaların başlayacağını belirterek, parasal noktada bir sorun olmadığını söyledi.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret, toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

Editör: Haber Merkezi