21.10.2023 tarihinde başlayan Türkiye Voleybol Federasyonu Voleybol Altyapı Zonguldak İl Birinciliği müsabakalarında, Küçük Kızlar Kategorisi gruplarında sona yaklaşılıyor.

Küçük Kızlar kategorisinde Alaplı ve Kdz. Ereğli takımlarının yer aldığı A Grubunda, Alaplı Alges ve Kdz. Ereğli Voleybol Küçük A takımları son maçlar öncesinde ilk 2 sırayı garantiledi.

11.11.2023 tarihinde yapılan müsabakalar neticesinde; Alaplı Alges, Kdz. Ereğli Voleybol Küçük C takımını 3-0; Kdz. Ereğli Voleybol Küçük B (Midi Kız )takımı da Göztepe Spor Kulübü takımını 3-1 mağlup etti. Bu sonuçların ardından ilk 2 sırayı garantileyen Alaplı Alges ve Kdz. Ereğli Voleybol Küçük A takımları, bu hafta sonu A grubu birincisi olabilmek için karşılaşacaklar. Her iki takım da il finallerinde Devrek ve Çaycuma takımlarının oluşturduğu B grubu ile Kilimli takımlarının oluşturduğu C grubunun ilk 2 sırasını alan ekiplerle mücadele edecek.

Genç Kızlarda ise tamamını Kdz. Ereğli takımlarının oluşturduğu müsabakalarda, Kdz. Ereğli Belediyespor kayıpsız ilerliyor. Bu müsabakalarda Kdz. Ereğli Voleybol Spor Kulübü, kendi takımları ve işbirliği içinde olduğu Kdz. Ereğli Belediyespor ile Kdz. Ereğli Lisesi Spor Kulübü takımlarıyla birlikte yaklaşık 60 kız sporcuya lisanslı olarak spor yapma imkanı sağlamış oldu. Ocak ayından sonra bu rakamın 100 civarına ulaşacağı öğrenildi.

YILDIZ VE MİDİ KIZLAR, OCAK AYINDA BAŞLAYACAK

Kdz. Ereğli Voleybol Spor Kulübü, 2011 ve daha küçük doğumlu oyuncuların yer alacağı Midi Kızlar kategorisinde bu yıl Türkiye Şampiyonasına katılmayı hedefliyor. Midi Kızlar, Küçükler kategorisinde tecrübe kazanmak amacıyla B takımı olarak yer aldı. Bu takımdaki birkaç oyuncunun, Sultanlar Ligi ekiplerinden bazılarının altyapı ekipleri tarafından takip edildiği öğrenildi.

voleybol2-1

voleybol3-1

"Ahkâm kesen çok, para veren yok!" "Ahkâm kesen çok, para veren yok!"

HABER: TALHA YAZICIOĞLU

Editör: Haber Merkezi