Karabük’ün Yenice ilçesine bağlı Ibrıcak Köyü’nün sevilen simalarından Kenan Ayan, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Muhtarlığa aday oldu.

1956 yılında Ibrıcak’ta doğan Ayan; ilkokulu köyünde, ortaokulu ve liseyi Zonguldak’ta okudu. Ibrıcak merkez ve Uzunkum’da elektrik dükkanı açan Ayan; o yıllarda köyüne yeni elektrik geldiği için, evlere elektrik tesisatı kurulması vesilesiyle köy halkının çoğu ile bire bir tanıştı ve o dönemden bu yana köy sakinlerinin sorunlarına hakim olmaya başladı. 1982 yılında Erdemir’de işe başlayan Ayan, 2005 yılında emekli oldu. Erdemir’de edindiği kurum kültürü ve ekip yönetimi vesilesiyle bir çok konuda tecrübe edinen Ayan, yurt dışı seyahatleri sayesinde de farklılıkları tanıma yetkinliği kazandı.

Emekli olduktan sonra köyü Ibrıcak’a dönen Ayan, dedesinden kalan evi müze eve çevirerek ziyaretçilerin kültürlerini daha iyi tanımasını sağladı. Köyde örnek mezarlık yapılmasına da öncülük eden Ayan; çocukluğunun geçtiği, yakınlarının yaşadığı, herkesle birebir bir temas kurduğu, sorunlarına ve eksikliklerine hakim olduğu köyüne hizmet etmek için Muhtarlığa aday oldu.

Yazıcıoğlu, protokol ziyaretlerinde Yazıcıoğlu, protokol ziyaretlerinde

Dedesinin kendisine bıraktığı gibi köyüne eserler bırakmak istediğini ifade eden Ayan, köydeki seçmenlerin vereceği her oyun sorumluluğunun ve manevi yükünün bilincinde olduğunu söyledi. Ayan; “Bu sorumluluğu gönülden hissedip, köyümüzü özlenen seviyeye taşımak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyorum” dedi.

Öte yandan, Ayan, Kdz. Ereğli’de Yazıcıoğlu Şirketler Grubu bünyesinde hizmet veren Yazıcıoğlu Kuyumculuk mağazasını ziyaret ederek, Grubun Yönetim Kurulu Başkanvekili İrfan Yazıcıoğlu ile bir süre görüştü. Ziyaretinde, Muhtar adayı olduğunu paylaşan Ayan’a, Yazıcıoğlu başarı dileğinde bulundu.

ayan2

Editör: Haber Merkezi