Kök hücreler, hastanın kendi vücudundan elde edilmektedir. Kök hücreler, vücuttaki birçok farklı organ ve dokudan elde edilebilmektedir. Kök hücreler çoğunlukla Ankara saç kök hücre işlemi için kullanılmaktadır. Saç ekiminde çoğunlukla hücre tedavisi için yağ dokusu kullanılmaktadır.

Düren heyeti, Kdz. Ereğli'de Düren heyeti, Kdz. Ereğli'de

Ankara Saç Kök Hücre

Kök hücre ile yapılan saç tedavisinin asıl amacı var olan saç tellerinin dökülmesini engellemek, saç tellerini güçlendirmek ve saç köklerini besleyerek yeni saç tellerinin üremisini sağlamaktır. Bu nedenle saç ekiminde Ankara saç kök hücre işlemi sık sık kullanılmaktadır. İşlem genellikle başarılı sonuçlar vermektedir.

Saç Kök Hücre ne Zaman Etkisini Gösterir?

Uygulamadan sonra kök hücreler aktif olur ve saç tellerini, saç köklerini yenilemeye başlar. Kök hücre ile saç tedavisinin etkileri, bir hafta sonra hissedilmeye başlamaktadır. Yapılan Ankara saç kök hücre işleminden tam bir sonuç alabilmek için 1 ay kadar beklemek gerekir. İşlem bu şekilde yapılmaktadır.

Saç Kök Hücre Tedavisinin Faydaları ve Avantajları

Kök hücre tedavisi ile bir nevi kendi yedek parçalarımızla iyileşme şansı yakalayabiliriz. Kendi kök hücremiz ile kendi organlarımızı tamir edebiliriz ve bu oldukça doğaldır. Ağır cerrahi operasyonlara maruz kalmadan kök hücre tedavisi ile saç ekimi yaptırabilirsiniz.

Botoks Nedir? Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoks, Clostridium botulinum adı verilen bakteri ile elde edilen bir toksin maddedir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyerek sinirler ile sinirlerin ulaştığı organların arasındaki iletimi durdurmaktadır. Birçok kişi birçok kişi Ankara botoks işlemini kırışıklık tedavisi, aşırı terleme tedavisi, yüz şekillendirme ve migren tedavisi için sıklıkla kullanmaktadır.

Kozmetik alanında ise ciltteki kırışıklıkları düzeltmek için kullanılmaktadır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin birçok kişi tarafından kullanılan botoks Ankara işlemi, yüz bölgesindeki kırışıklıklar için oldukça etkili çözüm yolları sunmaktadır.

Botoks ile Yapılan Tedaviler Nelerdir?

Botoks iki farklı alanda kullanılmaktadır. Bunlardan ilki tıptır. Tıbbi bir uygulama olarak görülen botoks Ankara ilimizde yapılan, şaşılık tedavisi, yüz felç aşırı terleme ve kas spazmı için sıklıkla kullanılmaktadır.

İkinci kullanım alanı ise kozmetiktir. Botoksun insanların arasında bu kadar popüler hale gelmesinin nedenine kozmetiktir. Kozmetikte kullanılan bu Ankara botoks işlemi, çok sık kullanılmaktadır ve genellikle kırışıklıkların bulunduğu deriye uygulanmaktadır.

Botoks Kimlere Yapılabilir? Kimler Botoks Yaptırabilir?

Genel olarak estetik kaygıları olan kişiler tarafından kullanılsa da botoks sağlık açısından da sık sık tercih edilmektedir. Birçok kişi tarafından kullanılan Ankara botoks işlemi, genellikle 25 ile 65 yaş arasındaki kişiler için uygun olan bir işlemdir.

65 yaş sonrasında yaşa ve diğer nedenlere bağlı olarak oluşan çizikler, botoks ile düzelmemektedir. Bu nedenle birçok alanda kullanılan botoks Ankara işlemi, 65 yaş ve üzeri kişilere pek sık uygulanmamaktadır.

Editör: Bayram Tomakin