Zonguldak’ta düzenlenen ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’nda; uyuşturucu, tabanca, elektronik cihazlar ve suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Zonguldak il merkezi, Kozlu, Kilimli ve Gökçebey ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerden 19’u tutuklandı.

Konuyla ilgili Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:
“Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapan ve Kullanan suç şebekesinin faaliyetlerini deşifre etmek suretiyle, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi zehirlemeye çalışan ve ‘torbacı’ olarak tabir edilen ‘sokak satıcıları’ ile etkin mücadele edilmesi, huzur ver güven ortamının artırılması amacıyla Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Zonguldak Merkez ve 3 İlçede ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’ gerçekleştirmiştir. E.İ. liderliğindeki uyuşturucu şebekesine yönelik 48 şüphelinin yakalanması ve uyuşturucu başta olmak üzere suç unsurlarının ele geçirilebilmesi amacıyla 66 ekip, 292 personel, 1 hava aracı ve 1 narkotik detektör köpeğinin katılımı ile 05/05/2023 günü saat 06:00’da eş zamanlı operasyon yapılmıştır.

Yaklaşık 7 aydır sürdürülen çalışmalar sonucu uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretine dair gerçekleştirilen operasyonda 340 gram uyuşturucu madde, 13 adet uyuşturucu hap, 5 adet kenevir bitkisi, 13 adet uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanma aparatı, 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet kurusıkı tabanca, 148 adet mermi, 3 adet hassas terazi, 106.200 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para, 1 adet tüfek, 1 adet kılıç, 2 adet bıçak, 2 adet hard disk, 1 adet laptop bilgisayar ve 1 adet GPS cihazı ele geçirilmiş, hakkında farklı suçlardan yakalama kararı bulunan 3 şüpheli yakalanmıştır.

09.05.2023 günü Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığını sevk edilen şüphelilerden 1 şüpheli Mahkeme tarafından serbest bırakılırken, 9 şüpheliye adli kontrol tedbiri uygulanmış, 19 şüpheli ise Mahkeme tarafından ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.”

tutuklu3

tutuklu2

Editör: Haber Merkezi