Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, 7 yaşındaki Hazal geçirdiği trafik kazası sonrası kısmi beyin felci geçirdi. Yeniden oyun oynayıp, koşmak isteyen Hazal için kampanya başlatıldı.

Olay, 1 Aralık 2022 tarihinde yaşandı. Konya'nın Akşehir ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi yakınlarında babasının idaresindeki aracın karıştığı kazada 7 yaşındaki Hazal Özmekik, ağır yaralandı. Kazada beyninin oksijensiz kalması sonucu beyin kanaması geçiren küçük kıza, Serebral Palsi hastalığı teşhisi konuldu. Küçük Hazal, kısmi beyin felci geçirerek yürüme ve konuşma yeteneğini kaybetti.

Uzun süre devlet hastanelerinde şifa arayan çaresiz aile, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine İstanbul’da özel bir klinikte tedaviye başladı. Aile, sağlık durumu iyiye giden kızlarının yürümesine umut olmak için destek istedi.

"ONU BÖYLE GÖRMEYE DAYANAMIYORUM"

Anne Merve Özmekik, yaşadıkları süreci şu sözleri dile getirdi:

"Ben, kızımın gözlerimin önünde eriyip gitmesine müsaade edemem. 10 yaşında ablası var. O okula giderken, sessizce gitmesine izin veremem. Devletimiz yardımlarını esirgemiyor ama biz çaresiz kaldık. Hazal’ın yürümesi için bizlerin seslerine kulak verilmesini istiyoruz. Hazal, okumayı çok istiyordu. 6 yaşında hep doktor hayali kuruyordu. Ben anne olarak onu böyle görmeye dayanamıyorum."

Olay ile ilgili açıklama yapan Baba Taşkın Özmekik ise "Bizler Hazal'ın yürümesi için seferber olduk. İlçemizde sosyal medya yöneticisi Muhammed Bayram kardeşim bizlere ilk kapıyı aralayarak sesimizi duyurmaya çalıştı. Ben sadece Hazal’ın eskisi gibi yürümesini, koşmasını, oyun oynamasını istiyorum. Bununla ilgili tüm kaza raporları, hastaneden aldığımız rapor, yardım için gerekli izinler için başvurularımızı yaptık, sonuç bekliyoruz. Ben Hazal'ın ihtiyaçları ve tedavisi olduğu için çalışamıyorum. Dar gelirli bir aileyiz. O'nun sesine, tekrar yürümesine umut olmak için herşeyi yapmaya hazırız" dedi.

AW026517_01

Dr. Tümer: "İdrarda kanama, kanser belirtisi olabilir" Dr. Tümer: "İdrarda kanama, kanser belirtisi olabilir"

AW026517_02

AW026517_05