Pek çok bayrak modellerinden biri olarak karşımıza çıkan masa bayrağı genellikle kurum ve kuruluşlarda kullanılan bir bayrak modelidir. Masa bayrağı modelleri çoğu zaman saten kumaştan yapılmaktadır. Masa üstü bayrakları küçük ebat ve boyutlarda üretilmekte olup oldukça şık durması ve kullanıldığı kurumu temsil etmesi açısından sıkça tercih edilen bir bayrak modelidir.

Masa üstünde kullanılan bu bayrak modelleri boyut açısından oldukça küçük bir alan kaplamaktadırlar. Masa bayraklarının küçük olması konferans salonları, toplantı salonları, ofisler, mağazalar, okullar ve yönetici masalarında yerini almasına neden olmaktadır.

Masa bayrağı modelinin pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Genellikle konferans salonları, toplantı salonları, mağaza ya da yönetici masalarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında da sıkça kullanılmaktadır. Özel şirketlerde de sıkça tercih edilerek kullanılan bu bayrak modeli, aynı zamanda çeşitli toplantılarda katılımcıların birtakım özelliklerini belirtmek için de kullanılabilmektedir.

Masa Bayrak Çeşitleri Nelerdir?

Masa bayraklarının 7 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler şu şekilde sıralanabilir:

  • Tekli masa bayrakları
  • Çiftli masa bayrakları
  • Üçlü masa bayrakları
  • Dörtlü masa bayrakları
  • Kancalı şövalye bayrakları
  • T masa bayrakları
  • L masa bayrakları

Yukarıda sıralanan her bir masa bayrağı çeşidinin farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Masa bayrağını kullanmak istediğiniz alana göre masa bayrak çeşidini de tercih ederek bu şekilde kullanabilmeniz mümkündür.

Türk Bayrağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bayraklar her bir ülkenin, milletin ya da ulusun uluslararası arenada değerlerini ve birliğinin simgeleridir. Yani bayraklar bir milletin gücü, özgürlüğü, birliği vb. gibi manevi değerini simgeleyen ve ulusların değerlerini diğer uluslara yansıtan bir ülkenin en önemli değerleri arasında yer almaktadır.

Kdz. Ereğli Taksiciler Derneği, seçime gitti Kdz. Ereğli Taksiciler Derneği, seçime gitti

Türk bayrağı Türkiye ve Türk vatandaşları için büyük bir manevi değer taşır. Türkiye vatandaşları tarafından Türk Bayrağı oldukça değer verilen bir ulus simgesidir. Üzerinde bulunan kan kırmızı rengini bağımsızlık savaşında ruhu şad olan şehitlerimizin kanından almaktadır.

Türk Bayrağı Nerelerde Kullanılır?

Türk Bayrağının pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Milli değerleri yansıtan Türk Bayrağı, genellikle milli değerleri yüksek olan bireylerin yaşam alanlarında pek çok yerde kullandığı nesnelerdir.

Özel ve kamu kurumlarında, kurum ve kuruluşlarda, okullarda, hastanelerde, devlet dairelerinde ülkenin pek çok şirketi ve firmasında yani oldukça fazla yerde Türk bayrağı ile karşılaşmak olası bir durumdur. Türk bayrağı fiyatları bayrağın boyutları, baskı türü ve kumaşın türüne göre farklılık göstermektedir.

Bayrak Fiyatları 2023

Bayraklar, tüm milletler ve uluslar için oldukça önemsenen ve saygı gösterilen nesnelerdir. Çeşitli türlerde, modellerde, boylarda ve desenlerde üretilen bayrak ürünlerinde Türk bayrak fiyatları üretilen bayrağa göre değişiklik göstermektedir. Bayrak modellerinin kalitesi ve kumaş türüne göre fiyatlarında da değişiklik görülebilmektedir. Yani Türk bayrak fiyatları bayrak baskısının yapılacağı yere, baskıyı yapacak olan kişiye, tasarımı gerçekleştiren tasarımcıya ve basılması için tercih edilen bayrak çeşidine, modeline yani oldukça farklı parametreye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Türk Bayrağı Ölçüleri ve Özellikleri Nelerdir?

Türk bayrağının pek çok farklı alanda kullanılması üzerinde birçok farklı boyutu bulunur. Bu boyutlardan 20x30 cm, 30x45 cm, 40x60 cm, 50x75 cm, 60x90 cm 70x150 cm, 80x120 cm ve 100x150 cm ölçüler küçük ebat Türk Bayrağı olarak adlandırılmaktadır.

1,5x2,25 metre, 2x3 metre, 3x4,5 metre, 4x6 metre, 6x9 metre ve 8x12 metre ölçüleri ise büyük ebat Türk Bayrağı olarak nitelendirilmektedir. Kullanım alanına bağlı olarak kullanılması ihtiyaç duyulan bayrak boyutu da değişmekte olup bunlara bağlı olarak da bayrak fiyatları da değişmektedir.

Ayrıca, internet kablo renkleri başlıklı yazı ilginizi çekebilir.