Trafik, durma noktasına geldi Trafik, durma noktasına geldi

Meme dikleştirme operasyonlarının meme dokusunun elastikiyetini kaybetmesi, ani kilo kaybı, hormon dengesizliği, şekil bozukluğu ya da emzirmeye bağlı olarak meydana gelen sarkmalardan şikâyet eden kişiler tarafından tercih edilir. Meme estetiğinden biri olan meme dikleştirme ameliyatında, meme başı çevresinden meme kıvrımına doğru dikey bir kesi yapılır. Meme alında olan proteze meme dikleştirme işlemi gerçekleştirilir. Göğüs dikleştirme operasyonları büyük ve sarkmış göğsü olanlar için ideal uygulamalar arasındadır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme onarımı ile kişinin yaşam kalitesi de yükselmektedir. Meme estetiği meme onarım operasyonlarında en sık tercih edilen uygulamalar arasında yerini alıyor. Meme kanseri sonrası gerçekleştirilen meme estetiği, 18 yaşını dolduran kişilere uygulanabiliyor. Göğüsleriniz ciddi şekilde sarkma sorunu yaşıyorsa sizde meme dikleştirme ameliyatını tercih edebilirsiniz. Meme dikleştirme ameliyatlarında memenin şekli en iyi duruma getirilir.

Estetik operasyonlarda özellikle meme bölgesine sıklıkla talep bulunuyor. Göğüslerinizin çok daha diri olmasını isterseniz meme dikleştirme operasyonlarından yararlanabilirsiniz. Meme estetiği ile ilgili merak ettiklerinizi bu adres üzerinde bulabilirsiniz.

Kadınlar İçin Meme Estetiği

Meme estetiği, kişinin yaş, boy ve kilosuna göre göğüs yapısının belirgin olmasını sağlar. Eğer meme boyutlarınız olması gerektiğinden büyük, sarkık ya da küçükse meme büyütme operasyonundan yararlanabilirsiniz. Her dönem güzellik algısı değişmeye devam ediyor. Bu değişime ise estetik merkezleri destek veriyor.

Meme Büyütme Estetiği 

Doktor kontrolünde hangi işlemin yapılması gerekildiğine karar verildikten sonra operasyona başlanır. Yapılan kontroller sonrasında kullanılacak protezlere karar verilir. Kişinin meme estetiğine uygun olup olmadığını kontrol edilir. Daha sonra meme büyütme operasyon desteği verilir. Kişinin uygun olması halince genel anestezi altında operasyon tamamlanır. Yapılan operasyon meme büyütme ameliyatı ise protez takılır. Meme büyütme estetiğinde kullanılan protez tipleri;

  • Yuvarlak (Round) Protez
  • Damla (Anatomik) Protez

Meme büyütme estetiği ile ideal görüntüye kavuşabilirsiniz. Şimdi sağlık merkezini arayarak uygun estetik desteğini alabilirsiniz.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı yaşın ilerlemesiyle hacmini kaybeden veya küçülen memelere de uygulanabilir. Bununla beraber ani kilo kaybı nedeniyle deformasyona uğrayan memelere veya doğum sonrasında şekil bozukluğu yaşayan alanlara da yapılabilir. Sahip olduğunuz göğüslerinizi güzel bulmuyorsanız meme büyütme operasyonu için randevu talep edebilirsiniz. Talebiniz sonrasında operasyon hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kadınlar için önemli bir yeri bulunan göğüs bölgesinde cerrahi olarak müdahale edilebiliyor. Özellikle meme büyütme ameliyatı kadınların tercihi oluyor. Meme estetiği sonrasında büyük ve dolgun göğüslere sahip olmak isterseniz doğru yerdesiniz. Sağlık merkezi sizlere en uygun meme boyutlarını sunabiliyor.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs estetiği hastanın isteği üzerine kararlaştırılır. Meme estetiği operasyonları birçok kadını duygusal ve fiziksel olarak edebiliyor. Meme estetiği sonrasında sonuç hemen görülür. Estetik olarak iyi bir görüntü elde etmenizi sağlayan meme büyütme ameliyatı estetik merkezleri tarafından gerçekleştiriliyor. Sizde bu merkezi ziyaret ederek uygun ameliyat çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı kilo alımın bağlı olarak, gelişimsel faktörler nedeniyle ya da çeşitli tümörler sebebiyle beklenilenden büyük olduğu durumlarda uygulanır. Aşırı büyük göğüsler vücutta sırt, boyun, omuz ağrısına ya da nefes darlığına neden olabiliyor. Bu ameliyatta kişinin daha sağlıklı, hafif ve estetik bir görüntüye sahip olması sağlanıyor. Ayrıca kişinin hayal ettiği estetik görüntüye kavuşmasına destek veren meme küçültme ameliyatı birçok kadının tercihidir. Estetik operasyon sonrasında istediğiniz meme ölçüsüne kolayca kavuşabilirsiniz.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatlarında meme başından altına doğru 5-6 cm’lik dikine tek çizgi halinde kesi açılır. Tek memeden 1000 gr üstünde doku ve deri alınabilir. Vücut şekline göre alınan fazla meme dokusu sonrasında, meme başı yeni görünümüne getirilir. Böylece meme küçültme ameliyatı başarılı şekilde tamamlanır. Büyük memelere sahip olan kişiler, günlük fiziksel aktivitelerin yapma konusunda da zorluk yaşıyorsa bu uygulamadan hemen yararlanabilir.

Meme küçültme ameliyatı göğüslerin daha ideal durumda olması için sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasındadır. Sizde meme küçültme operasyonu hakkında bilgi almak isterseniz sağlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Meme estetik ameliyatı günümüzde oldukça tercih edilen estetik operasyonlar arasında yerini alıyor.

Editör: Bayram Tomakin