Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Yerel Seçim çalışmaları tüm hızıyla sürerken, AK Parti kanadı son günlerde basın mensuplarını hedef almaya başladı.

Funda Çetin, hayatını kaybetti Funda Çetin, hayatını kaybetti

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, seçim çalışmaları esnasında yaptığı bir konuşmasında, gazetecileri yanlış haber yapmakla ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmekle itham ederken; AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı İbrahim Sezer de gazetecilerin para ile haber ürettiğini öne sürdü.

Her iki siyasinin bu seviyesiz ve basına ayar vermeye yönelik açıklamalarına kayıtsız kalmayan Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) Yönetim Kurulu, Bozkurt ve Sezer'i basını hedef alan sözlerinden dolayı özür dilemeye davet etti.

EGD Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Son günlerde AK Parti Zonguldak Milletvekili Sayın Saffet Bozkurt ile AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Sayın İbrahim Sezer’in yerel basına yönelik söylemlerini üzüntü ile takip ediyoruz. Sayın Saffet Bozkurt ve Sayın İbrahim Sezer’in yerel basını değersizleştirmeye yönelik söylemlerini asla kabul etmiyoruz.

Kdz. Ereğli’deki basın emekçileri, her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimlerde de her adaya objektif ve tarafsız yaklaşmakta, her adayın haberlerine yayınlarında yer vermektedirler.

Yerel basın ile doğru diyalog kuramamanızın sorumsuzluğunu “Parayla haber yaptırıyorlar” yada “Basın doğruları yazsın” söylemleri ile asla örtemezsiniz.

Kdz. Ereğli’deki yerel basın temsilcileri olarak, AK Parti Zonguldak Milletvekili Sayın Saffet Bozkurt ile AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer’i akli selim ile hareket etmeye, bizleri diğer adaylarla olan polemiklerinin içerisine çekmemelerini tavsiye ediyoruz.

Yerel basının neyi yazıp, neyi yazmayacağına hiçbir siyasetçi karar veremez. Bizler buna asla müsaade etmeyiz.

Yanlış içerisinde olan Kdz. Ereğli yerel basını değil, yerel basını suçlayarak hedef alan siyasetçilerdir.

Kdz. Ereğli’deki yerel basın emekçileri, dün olduğu gibi bugün de yarın da kamuoyunu en doğru şekilde bilgilendirmeye devam edecektir.

Sonuç olarak AK Parti Zonguldak Milletvekili Sayın Saffet Bozkurt ile AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Sayın İbrahim Sezer’i yerel basını hedef gösteren söylemlerden vazgeçmeye ve yerel basından özür dilemeye davet ediyoruz."

Editör: Haber Merkezi