Önümüzdeki hafta Cumhuriyet Halk Partisi’nden Zonguldak Milletvekili Aday Adayı olması beklenen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi, Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık; Millet İttifakı’na destek olmak için Ekim ayında başladığı köy ve mahalle gezilerine devam ediyor, ev toplantıları düzenliyor.

neriman posbıyık2

14 Mayıs’ta yapılacak olan  Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem TBMM Milletvekili seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden önümüzdeki hafta aday adaylığını açıklaması beklenen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi ve Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık; köy ve mahalle gezilerini sürdürüyor. Posbıyık, dün akşam da Elmatepe mahallesinde ev toplantısında kadınlarla bir araya geldi.

Millet İttifakı’na destek için çalışmalarına Ekim ayında başlayan ve bugüne kadar Ereğli İlçesi’nde 45 köy, 18 mahalle, ve 3 beldede 12 ayrı toplantı, Alaplı İlçesi’nde 5 köy, Gümeli Beldesi’nde 3 ayrı toplantıda halkla bir araya gelen Neriman Posbıyık; bu gezilerine 6 Şubat’ta  meydana gelen ve ülkemizi yasa boğan deprem felaketi nedeniyle ara vermiş ve AKM’de kurulan Depremzedelere Yardım Merkezi’nde bölgeye ulaştırılacak yardımlarla ilgilenmişti.

neriman posbıyık3

Resmi seçim takviminin açıklanmasının ardından gezilerine tekrar başlayan Neriman Posbıyık, dün akşam Elmatepe Mahallesi’nde düzenlenen ev toplantısında kadınlarla bir araya geldi.  Bölgenin ve ülkenin güncel siyasi konuları üzerinde değerlendirmelerde bulunan Posbıyık, vatandaşların sorularına yanıt verdi.

Editör: Haber Merkezi