Kdz. Ereğli Belediye Meclisi, Dünya Doğal Vücut Geliştirme Federasyonu’nun (WNBF) Ukrayna’da düzenlemiş olduğu yarışmada tüm sıkletlerin şampiyonlarını eleyerek ‘Şampiyonlar Şampiyonu’ (Overal) unvanına sahip olan Ereğlili Ömer Faruk Darçın’ı cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 16 Kasım’da Amerika’da düzenlenecek Dünya Şampiyonasına katılacak genç sporcu Ömer Faruk Darçın ve eşi Gözde Darçın’ı makamında misafir ederek ödülünü takdim etti.

Eskişehir'de kazanan çıkmadı Eskişehir'de kazanan çıkmadı

"Ereğlili evladımızdan dünya şampiyonluğu bekliyoruz" diyen Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

 “Kdz. Ereğli Belediye Meclisi olarak başarılı sporcularımızı teşvik etmek adına ödüllendiriyoruz. Ben sizi tekrardan kutluyorum. Önemli bir başarı elde ettiniz.  Gururlandık, mutlu oldum. 16 Kasım’da şampiyona olduğu için erkenden altınınızı verelim dedik. Niyetimiz, Aralık meclisinde meclis üyelerinin önünde takdim etmekti. AK Parti Grup sözcüsü ile telefonla görüştük, ‘Dünya Şampiyonası için Amerika’ya gidecek, onun için ödülünü erkenden veriyoruz, sizde buyurun’ dedik. ‘Hiç mahsuru yok, meclis adına siz takdim edin’ dediler ve dünya şampiyonası öncesi ödülünüzü takdim ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin, dünya şampiyonasında Kdz. Ereğli halkı adına başarılar diliyorum.”

WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.07.26

WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.07.25

WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.07.24

Editör: Haber Merkezi