Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde Belediye başkan Yardımcısı Oğuz Cömert ve teknik ekip ile birlikte Bağlık Mahallesi Manolya Sokak ve kentin birçok noktasında yürütülen sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

60 BİN TON ASFALT DÖKÜLECEK

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Ereğli’yi asfaltlamaya başladık. 2-3 senenin birikimleri vardı. Yıpranan yollar vardı. Zaman zaman çukurları kendimiz hallediyoruz ama genel bir asfaltlanma günümüzde enflasyon baskısı maddi sıkıntılar bizi de zorluyordu. Ona rağmen bu sene 60 bin ton asfalt yapmaya karar verdik.

EKİPLERİMİZ TÜM GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR

60 bin ton çok büyük bir rakam olduğunu herkes tahmin eder. Ereğli halkını rahat ettirmek için, Ereğli’yi adeta siyaha boyayacağız. Her tarafı asfaltlamaya and içtik. Bütün ekiplerimiz hepsi beraber komple çalışıyorlar. Burada asfalt dökerken, bundan sonra asfalt yapılacak alanın altyapı eksiği varsa tamamlanıyor ve ona göre faaliyete geçiyoruz. Yakın zamanda emisyon asfalta da geçeceğiz.

Posbıyık: "Bakanlıkla görüşmeyi bekliyoruz" Posbıyık: "Bakanlıkla görüşmeyi bekliyoruz"

120 BİN M2 DE EMİSYON ASFALTA BAŞLAYACAĞIZ

120 bin m2 emisyon planlıyoruz. Hedefimiz; şikâyet olan bölgelerde tamamen asfaltlama işlemine devam edeceğiz. Ereğli’ye hayırlı olsun.”

ASFALT2-1

ASFALT3-1

ASFALT4-1