Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmaları kapsamında gündüzleri esnaf gezilerini sürdürürken mahalle gezilerine de Müftü Mahallesi’nden başlayarak start verdi.

Whatsapp Image 2024 02 27 At 20.27.59Müftü Mahallesi Muhtarı Akın Ateş ve diğer muhtar adayları tarafından karşılanan Başkan Posbıyık, soğuk havaya rağmen kendisini dinlemeye gelen Müftü Mahallesi sakinlerine teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 02 27 At 20.28.01 (2)

“KAOTİK ORTAM İSTEYENLERE KARŞI TEKRAR ADAY OLDUM”

Başkan Posbıyık, burada yaptığı konuşmada, Ereğli’de kaotik ortam isteyenlere karşı tekrar aday olduğunu belirtti.

Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Ereğli’de güzellikler yaratmak için bütün yaşamımı Ereğli Belediyesi’ne, Ereğli’ye verdim. Sizlerden Allah razı olsun, devamlı belediye başkanı solarak seçtiniz beni. Bende elimden geldiği kadar sizlere layık olmaya, Ereğli’yi geliştirmeye gayret ediyorum. Ereğli’yi çok seviyorum, Ereğli benim Aşkım. Ereğli’de yaşayan 129 bin vatandaşımız, köylerle birlikte 174 bin hemşehrimin hiç birisini ayırt etmeden, hangi görüşten, düşünceden olursa olsun herkesi seviyorum. Bunun da karşılığını halkım bana veriyor.

Ortamın iyi olmadığını gördüğüm için tekrar aday oldum. Hatta bazı çıkar grupları kaotik ortamlar yaratmak için 2014’te seçimi kaybettiğim dönemde olduğu gibi tekrar devreye girdi. O dönemde yaptıkları vurgunu tekrar yapmak istediler. Çok değerli aday arkadaşlarım var. Hepside arkadaşlarım, iyi insanlar, efendi çocuklar. Ama belediyecilikte iyi olmak yeterli değil, lider olmak başka bir şey. 2014’te gelen Hüseyin Uysal’da iyi bir insandı, iyi bir doktordu. Ama çıkar grupları Ereğli’yi soydular, hala belediyeyi normal noktaya getirmeye çalışıyorum.  Prensipli, disiplinli, masaya yumruk vurabilen, liderlik belediyecilikte önemli şeylerdir. Tüm bunları düşünerek Ereğli’de kaotik ortam isteyenlere karşı Belediye Başkanlığı’na tekrar adaylığımı koydum ve ilk mahalle gezimizi Müftü’den yaparak startı veriyoruz.

Özellikle büyüklere sesleniyorum. Genel seçimde istediğiniz partiye verin. Ama yerel seçimde Ereğli’ye sahip çıkacak, sizin paralarınızı çaldırmayacak, disiplinli, hukuka saygı gösteren insanlara oy verin.

Whatsapp Image 2024 02 27 At 20.28.01 (3)MECLİSTE 4'TE 3 ÇOĞUNLUKTA OLMALIYIZ

Bu son dönemim ve yapmak istediğim bir çok proje var. İmar revizyonunu yapmak istedim ama muhalefet yaptırmadı. Bu dönemimde mecliste 4’Te 3 çoğunlukla desteklerseniz ilk işim revizyonu yapmak olacak.”

Posbıyık sevgisi sokaklara sığmadı Posbıyık sevgisi sokaklara sığmadı

CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu da yaptığı konuşmada 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve meclis üyelerine destek istedi.

Whatsapp Image 2024 02 27 At 20.28.01 (1)

Editör: Haber Merkezi