2014-2019 döneminde AK Parti'den Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan ve rahatsızlığı nedeniyle vefat eden Hacı Mahmut Kırkpınar için bugün belediye önünde tören düzenlendi.

Semt pazarı boş kaldı Semt pazarı boş kaldı

Törene; Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları, daire müdürleri, eski-yeni belediye meclis üyeleri, ailesi ve sevenleri katıldı.

Başkan Posbıyık, Kırkpınar ile eskiye dayanan bir dostluğu bulunduğunu belirterek; “1946 yılında Sivas’ın Gürün İlçesi’nde doğdu, 1975 yılında Kdz. Ereğli'ye gelerek ticaret hayatına atıldı, uzun yıllar pazaryeri esnafı olarak ticari hayatını sürdürdü, 1990’lı yıllarda Anavatan Partisi’nde birlikte görev yaptık. Milliyetçi Hareket Partisi’nde yöneticilik yaptı. 2014 -2019 yılları arasında AK Parti Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptı. Evli ve dört çocuk babası. Lider özelliği olan biriydi. Ereğli’ye hem ticari hem siyasi olarak hizmetleri oldu. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Törenin ardından Kırkpınar’ın naaşı, cenaze namazı için Hacı Ali Baycık Camisine götürüldü. Merhum Kırkpınar, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Hacı Mahmut2

Editör: Haber Merkezi