Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert ve teknik ekipten bilgi alan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

"Ereğli’de asfalt çalışmaları hızla devam ediyor. Daha önce Sarıkorkmaz Mahallesi’nde hem yol genişletmeleri yaptık hem de asfaltlama yaptık. Takdir edersiniz ki günümüzde asfalt çok pahalı bir malzeme. Zonguldak merkez ve ilçelerinde asfalt dökümü yapılmıyor. Onlar ancak devlet, özel idare vasıtasıyla bedavaya yaparsa asfalt yaptırıyorlar. Biz, öz kaynaklarımızla asfalt yapıyoruz. Kredi de vermiyorlar. İller Bankasından kredi de gelmiyor, ona rağmen asfalt  çalışmalarına devam ediyoruz.

ÇALIŞMALARIMIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Sarıkorkmaz’da asfalt bitti. Oradan Aydoğdu Sitesi’ne geçtik, orada da komple asfaltlama yaptık. Bazı yerlerde iyi olan asfaltlarda sadece yama işlerini yapıyoruz. Her tarafı yapmıyoruz. Bazı vatandaşlarımız kapılarının önlerine asfalt dökmek istiyorlar, bizden yardım istiyorlar ama böyle bir şey yapmak mümkün değil, lüks.

ASFALT DÖKMEK BÜYÜK MALİYET

Şu kadar asfaltı dökmek bile büyük fedakarlık. Bunun karşılığını halkımızdan teşekkür olarak alıyoruz. Bu da bizi son derece mutlu ediyor.

Şu anda Aydoğdu sitesi bitti. Askeriye ve Vergi Dairesi bölgesinde asfalt çalışması yaptık. Daha sonra Çavdarlı’ya geçeceğiz, bittikten sonra Kepez’e. Bunların hepsi programlanmış vaziyette, bütün programlar yapıldı. Teknik ekiplerimiz bu programa göre asfalt çalışmalarını devam ettiriyor.

CUMARTESİ PAZARI DA ASFALTLANACAK

En son Cumartesi Pazarı’nı komple asfaltlayacağız. Orada satış yapan esnaflarımız, köy pazarında satış yapan esnafımız rahat etsin diye zemini komple asfalt yapacağız. Zor imkanlarla elimizden geldiği kadar Ereğli’nin tümünü asfaltlamaya çalışıyoruz."

WhatsApp Image 2023-08-25 at 15.34.48

WhatsApp Image 2023-08-25 at 15.34.47

WhatsApp Image 2023-08-25 at 15.34.47 (1)

WhatsApp Image 2023-08-25 at 15.34.48 (1)

Editör: Haber Merkezi