AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, beraberinde Milletvekili Saffet Bozkurt, İlçe Başkanı Muhammet Mücahit Andiç ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Dr. Naci Yalçınkaya ile birlikte Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 14.54.02

“EREĞLİ’MİZİN HER KÖŞESİNE EŞİT HİZMET GÖTÜRECEĞİZ”

Başkan Adayı İbrahim Sezer ilk olarak Ereğli’nin ve mahallelerinin temel sorunları hakkında bilgiler vererek, bu sorunları ortadan kaldıracak reel projelerinden bahsetti. Sezer; her mahallenin her köşesine eşit hizmet götüreceklerini, mahalle ayrımı yapmaksızın şehrin vizyonuna yakışır, yaşanılabilir sosyal-kültürel alanlar inşa edecekleri konusunda bilgiler verdi. Sezer, Ereğli’nin sadece sahilden ibaret olmadığı vurgusunu yaparken; fırtınadan zarar gören sahili de en kısa sürede yeni yüzüyle hizmete alacaklarını söyledi.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 14.54.06 (1)

“HİZMET KÖPRÜSÜ KURACAĞIZ”

Sezer ayrıca, muhtarların hizmet alma konusunda Kdz. Ereğli Belediyesi ile yaşadıkları sıkıntıları bildiklerini, göreve geldikleri andan itibaren Mahalle ve Belediye arasında köprü oluşturarak muhtarların taleplerini hızlı şekilde çözeceklerinin sözünü verdi. Sezer, “Ereğli’nin kaybedecek bir beş yılı yok! Ben göreve geldiğimde makamda oturan değil, sahada çalışan belediye başkanı olacağım.” dedi.

DEVLET YATIRIMLARINI ANLATTI

Milletvekili Saffet Bozkurt, dernek ziyaretinde yaptığı konuşmada, ilk olarak vekilliğe seçildiği günden bugüne Ereğli’nin 9 ayda aldığı devlet yatırımlarından bahsetti.

Bozkurt; “Belediye Başkanı Sayın Halil Posbıyık seçimden seçime elinde onlarca projelerin içerdiği katalogla sahneye çıkıyor. Soruyorum sizlere, bunların kaçı yapıldı. Her dönem aynı katalog ile seçime giriyor. Son beş yıldır hizmette ortada yok. Şuna dikkat edin belediye başkanlığı süresince hiçbir hizmet yapmamış başkan, seçim döneminde tekrar çalışmaya başlıyorsa, tekrar seçildiği takdirde yine beş yıl çalışmayacaktır.”

Avcı, Erdoğan ile Zonguldak seçimlerini görüştü Avcı, Erdoğan ile Zonguldak seçimlerini görüştü

Whatsapp Image 2024 03 08 At 14.54.04“MURAT SESLİ Mİ ADAY KUZENİ SESLİ Mİ ADAY?”

Bozkurt konuşmasında Eski Belediye Başkanı Murat Sesli’ye, “Seçim sahnesinde yer alan Eski Belediye Başkanı Murat Sesli mi aday? Yoksa kuzeni olan Murat Sesli mi? Bu halkı kandırmaktan başka bir şey değil! Sesli konuşmalarında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kıyaslamalarında bulunuyor. Oysaki Cumhurbaşkanımız okuduğu bir şiir ile yargılanmıştı, Sesli ise çok daha farklı bir yargı sürecinde. Cumhurbaşkanımız ile kendisini kıyaslaması bile büyük bir yanlışlıktır. Gerçek Sesli çıksın konuşsun bunları” dedi.

KILIÇ, BAŞARI DİLEDİ

Köy ve Mahalle muhtarların tamamına yakınının katılım sağladığı samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette ev sahibi Dernek Başkanı Şükrü Kılıç yaptığı konuşmada; Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer’in uzun yıllardır siyasetin ve iş dünyasının içinde yer aldığını, işi bilen birisi olarak birikim tecrübesi ile mahallelerin sorunlarını çözüme ulaştıracağı inancının tam olduğunu belirtti.

Kılıç, Sezer ve Bozkurt’un yaptıkları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Her zaman Ereğli’mizin sorunlarıyla ilgileniyor ve çözümler aşamasında destek veriyorsunuz. Mahalle ve köylerimizde yapılacak her hizmet aşamasında birlikte çözümler üreteceğimize inanıyorum. Teşekkür ediyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 14.54.06

Whatsapp Image 2024 03 08 At 14.54.07

Editör: Haber Merkezi