AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı İbrahim Sezer, Kdz. Ereğli önceki dönem Belediye Başkanlarından Murat Sesli’nin kendisi hakkındaki iddialarının ardından açıklamalarda bulundu. Sezer, “İddialarını ispatlamayan namussuzdur” dedi.

Dün akşam saatlerinde Ömerli Mahallesi sakinleriyle buluşan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, gösterilen ilgi ve sevgiye teşekkür etti. Başkan adayı Sezer, mahalle sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada, Ereğli’nin sorunları olduğunu ve çözüm için adım atılmadığını öne sürdü.

Özellikle trafik ve otopark gibi temel problemlerin çözümüne yönelik çalışma olmadığını belirten Sezer; “Ömerli gibi köyden mahalle olan bölgelerimize de 25 yıldır hiçbir hizmet götürülmemiş. Bunları görüyoruz. Hep birlikte şahit oluyoruz. Evet doğalgaz getirilmiş, belediye ne kadar da ‘Biz getirdik, biz yaptık’ dese de bunlar mevcut hükümetin yaptığı çalışmalar ve nimetleridir.” dedi.

“TRAFİK PROBLEMİNİ ÇÖZECEĞİZ

Ömerli Mahallesi’nde vatandaşlara, Ömerli’ye sürekli gelip gittikleri bir mahalle olduğunu, gördüğü kadarıyla bu yollarının yola, kaldırımlarının kaldırıma benzemediğini söyleyen Başkan Adayı Sezer, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Kaç yıldır sürekli gelip gittiğim bu mahallenin yoluna yol desem yol değil, kaldırımları kaldırım değil. Sosyal manada ve alt yapı bakımından hiçbir yapı hiçbir tesis yok. 12-13 yıl önce neysek bugün de aynıyız. İnşallah da biz iktidarımızın da kaynaklarını bakanlık ve hibe kaynaklarını kullanarak, belediyemizin kaynaklarını çarçur etmeden doğru kullanarak, çok kısa sürede yatırımları tek tek ayağınıza getireceğiz. Düğün salonları, otoparklar yapacağız. Trafik problemlerini çözeceğiz. Sahil düzenlemelerini, bunun yanında mahallelerimize parklar, bahçeler gibi çalışmaları teker teker yapacağız.

“SORUNLARI BİLİYORUM”

“20-25 yıldır, özellikle son beş yıldır hiçbir şey yapmayanlar, bundan sonra da hiçbir şey yapmaz” diyerek sözlerine devam eden Başkan Adayı İbrahim Sezer konuşmasında; “Ben Ereğli’nin Serintepe Köyü’nde doğdum. İnşaat Mühendisi oldum. Ereğli’de 25 senedir proje mühendisliği yapıyorum. Bu süre zarfında Ereğli’miz dahil çoğu mahallelerini adım adım gezdim. Mahallelerin ve Ereğli’mizin sorunlarını çok iyi biliyorum. 20-25 yıldır bu yapılmayan sorunları çözecek olan da benim.

BU MEMLEKETE BİR ŞEY VEREMEZ

Avcı, Erdoğan ile Zonguldak seçimlerini görüştü Avcı, Erdoğan ile Zonguldak seçimlerini görüştü

2007 yılında katakulli ile belediye başkanı olan Murat Sesli, bugün aynı katakulliler ile karşımızda. Allah’ın izni ile Ereğli halkı bu tür zihniyetlere geçit vermeyecek. Dolayısı ile onların da bu memlekete vereceği bir şey yok.”

“BANA İSPATI OLMADAN ÇAMUR ATMAYA ÇALIŞANLAR NAMUSSUZDUR”

Kdz. Ereğli önceki dönem Belediye Başkanlarından Murat Sesli konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunan Sezer; “Bu aday olamayan, bugün bize adeta yalan dolanlarla saldırmış. Çünkü anketlerde çıkamadıklarını gördükçe, fark yediklerini gördükçe hem çirkinleşiyorlar hem de iftira atıyorlar. Ama korkunun ecele faydası yok. Kendileri iyiymiş gibi parayla şişirdikleri yalan algının, balon gibi patladığını gördüler. Allah’a şükürler olsun benim hesabını veremeyeceğim hiçbir ticari ilişkim, hiçbir geriye dönük hesabım yok. Ben bunlara şunu öneriyorum. Bana attığınız o çamurların ispatını yapın. Bu çamuru ispatlamadan atanlar, bu yalanlarla ve iftiralarla bana atıflarda bulunanlar, namussuzdur.”

SİZ ÖNCE KİMİN PARASINI HARCIYORSUNUZ ONUN CEVABINI VERİN?

Adayların para ile AK Parti ile ilgili, Milletvekili ile ilgili ve kendisiyle ilgili ileri geri asılsız haberler yaptırdıklarını iddia eden Sezer; “Biz kendimize ait bütçeyle seçim sürecini yürütüyoruz. Onlar gibi para basıp asılsız haberler ürettirme peşine girmeyiz.

Peki onlar cevap versinler, kazanma ihtimalleri hiç olmayan seçimde kimin parasını harcıyorlar? Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Bunun hesabını versinler. Bizim alnımız ak, başımız dik. Bizim tek derdimiz var. Bizim Ereğli’mizin her köşesine her mahallesine her sokağına bugüne kadar yapılmayanları getirmek. Yapılmayanları yapmak bizim en büyük arzumuz.” dedi

“EKMEK 5TL, ÇAY SOSYAL TESİSLERİMİZDE 2.5TL”

Memleketi, siyasi düşüncesi, mezhebi ne olursa olsun herkesi kucaklayan bir belediye başkanı olacağını belirten ve bu konuda Ömerli halkına söz veren Sezer, dinleyicilere yapacağı projelerinden de bahsetti.

Sezer; “5 TL’ye Halka ekmek vermek için Halk Ekmek Büfeleri kuracağız. Bunu yaparken fırıncılarımız ile halk arasına köprü kuracağız. Bu projeyi hiçbir fırıncımızın 1 kuruş bile gelirinden zarar ettirmeden yapacağız. Kantin Bonus uygulamasıyla ilkokul, ortaokul, lise çağındaki geliri düşük olan çocuklarımızın harçlıklarını belediye olarak biz karşılayacağız. Kırtasiye Bonus uygulamasıyla Eğitim-Öğretim Dönemi başında, yine geliri düşük ailelerin tüm kırtasiye masraflarını Belediye olarak biz üstleneceğiz. İlk 5 Metreküp su tüm meskenlerimize belediyemizin hediyesi olacak. Tüm vatandaşlarımız Ereğli Belediyesi’nin bütün sosyal tesislerinde çayı 2.5 TL’ye içebilecek” dedi.

Sezer Ömerli2

Editör: Haber Merkezi