Diyarbakır'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Mihrace Yasemin Buğdaycı'nın, en son Zonguldak Basket67 takımında oynadığı 7 numaralı forması askıya alındı. Kulüp Başkanı Kanat Tan; "En son bizde oynadığı için, giymiş olduğu 7 numaralı formayı askıya alıp onun adına formayı bizle beraber her yere götüreceğiz" dedi.

Diyarbakır'da trafik kazasında vefat eden basketbol oyuncusu Mihrace Yasemin Buğdaycı'nın en son oynadığı Zonguldakspor Kadın Basketbol takımının başkanı Kanat Tan, "Zonguldakspor Kadın Basketbol olarak, bu sezon birinci lige çıktık. Şampiyon olduk. Sezon içerisinde şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Mihrace kızımızı, elim bir kazada kaybettik. Yönetim kurulu toplantısı sonucunda alınan karara göre, giymiş olduğu 7 numaralı formayı bir sezon boyunca askıya alıp bu sezon kendi formasını yaptırıp içeride, dışarıda tüm maçlarımızda bizimle beraber olacak. Ailesine ve tüm Zonguldakspor taraftarına başsağlığı diliyoruz" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Başkan Kanat Tan, 7 numaralı formayı askıya aldıklarını ve herhangi bir oyuncuya vermeyeceklerini söyledi. Tan, formayı iç ve dış müsabakalara götürerek Buğdaycı'nın anısını yaşatacaklarını sözlerine ekledi.