Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, fırtınada devrilen ve yan yatan onlarca telefon direği sebebiyle köy sakinlerinin telefonları ve internetleri günlerdir çalışmıyor.

Alaplı ilçesine bağlı Osmanlı Köyü Çandıllı Mahallesinde yaşayan vatandaşların, devrilen ve devrilmek üzere olan telefon direkleri nedeniyle internetleri çalışmıyor, telefonları çekmiyor.

Geçtiğimiz hafta etkili bir şekilde yağan yağmur ve şiddetli rüzgarlar nedeniyle yerlerinden sökülen telefon direklerinin üzerinde durması gereken internet ve telefon kabloları, yerde duruyor. Onlarca direk ise yan yatarak devrilecek hale geldi. Tarlalarına işe giden mahalle sakinleri ise yol kenarlarında eğik bir şekilde duran direklerin üzerlerine devrilmesinden korkuyor. Mahallede çok sayıda çocuk yaşadığını ifade eden köylüler, yetkililerden yardım istiyor.

Aç kalan ayı, fındık bahçesine dadandı! Aç kalan ayı, fındık bahçesine dadandı!

Her an devrilebilecek durumda olan direkler nedeniyle korku içinde yaşadıklarını kaydeden Osmanlı Köyü Muhtarı Özgür Kartaltepe; "Köyde 18 Kasım 2023’ten bu yana telefon ve internet yok. Osmanlı köyü ve civarında bulunan köylerimiz, kendi haline terk edilmiş durumda. Burada devrilen direkler yolun ortasında duruyor. Bu direklerin kabloları da tehlike saçıyor. İlgili birimlere defalarca başvurduk başvurmasına ama ne uğrayan var ne de soran. Günlerdir sabit telefon hatlarımız çalışmıyor. İnternete giremiyoruz. Çocuklarımız ödev yapacak ama internet yok. Öncelikle hattaki kopukluğun tamir edilerek mağduriyetin giderilmesini ve soruna kalıcı bir çözüm bulunmasını istiyorum” ifadeleri kullandı.

devrilen direk2

devrilen direk3

Kaynak: