Türkiye Kadın Futbol Süper Ligi’nde mücadele eden Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı, 2023–2024 Sezonunda Teknik Direktörler Ercan Yaman ve Yıldıray Ağar ile yola devam etme kararı aldı. Geçen yıl Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı ile Play-Off lara kalarak başarılı bir sezon geçiren tecrübeli teknik direktörlerin direktifleri doğrultusunda yeni sezon çalışmalarına hız verildi. İmza töreninde As Başkan Muhammet Ali Ateş, Kulüp Mali İşler Sorumlusu Recep Köksal ve Kadın Futbol Takımı Sorumlusu Cansu Yılmaz yer aldı.

AS BAŞKAN ATEŞ: “BU SEZONDAKİ HEDEFİMİZ, SAHADA İYİ FUTBOLLA, ŞEHRİ UMUTLANDIRAN BİR TAKIM OLMAK”

Kadın Futbol Takımı As Başkanı Muhammet Ali Ateş yaptığı açıklamada; “Geçen sezon bir ilçe takımı olarak kısıtlı imkânlarla büyük başarılara imza atarak Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray ve bu senenin şampiyonu ABB Fomget Kadın Futbol Takımı gibi köklü takımlarla mücadele ettik. Kulübümüzün yeni yönetiminde yer alan iş insanı As Başkanımız Turan Özdemir ile istişare ederek, yeni sezon için Teknik Direktörlerimiz Ercan Yaman ve Yıldıray Ağar ile anlaştık.

Belediye Başkanımız ve Belediye Spor Kulübü Başkanımız Sayın Halil Posbıyık’ın Kadın Futbol Takımına verdiği önemi bilerek bu sezondaki hedefimiz; kadın liginin iyi top oynayan, sonuna kadar mücadeleyi bırakmayan ve Kdz. Ereğli’nin adını duyuran bir takım olmasını istiyoruz.’’ dedi.

YAMAN: “ANI BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Futbolculuk kariyeri başarılarla dolu, antrenörlük süresince Kdz. Ereğli Belediyespor’da gerek A Takım, gerek Kadın Futbol Takımı, gerekse alt yapılarda üstlendiği görevleri başarı ile yerine getiren ve 2023-2024 sezonunda Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele edecek Ercan Yaman; “Hedefimiz Kdz. Ereğli Belediyespor’un adını finallere yazdırarak Ereğli’ye tarihte bir anı bırakmak istiyoruz“ ifadelerinde bulundu.

AĞAR: “HEDEFİMİZ, KADIN FUTBOL TAKIMIMIZI TAÇLANDIRMAK”

Yıldıray Ağar ise; “Hedefimiz, Başkanımız Halil Posbıyık’ın 2005 yılında Kaptaş’ın çayırında başlayarak kurduğu Kadın Futbol Takımını 2023-2024 sezonunda yeni zaferlerle taçlandırmak ve hedeflere emin adımlarla ulaşarak finalde oynamak“ dedi.

Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol takımı, iki teknik direktör ile birlikte 2017-2018 sezonunda Genç Kızlar’da Türkiye Şampiyonu olmuştu.

İmza töreni ardından hatıra fotoğrafı çekildi.