Kdz. Ereğli’de, Ramazan Bayramı nedeniyle ilçe protokolünün katılımı ile bayramlaşma programı düzenlendi.
Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen bayramlaşma programında; Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Ali Akca, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, siyasi parti ilçe başkanları, Zonguldak önceki Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan ile Ercan Candan, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, siyasiler, daire müdürleri, kurum amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

YAPICI: "BAYRAMLAR HERKESİN KUCAKLAŞTIĞI DAYANIŞMA GÜNLERİDİR”
Kaymakam Mehmet Yapıcı, programda yaptığı konuşmada; Ramazan Bayramı’nın Türk milletine ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dileyerek, “sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzelliği içinde barındıran mübarek Ramazan ayını uğurlarken kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın milletçe mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar insani, vicdani ve dini güzelliklerin birlikte yaşandığı birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının en güzel örneklerinin hissedildiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle barıştığı, dargınlıkların ve küskünlüklerin unutulup herkesin kaynaştığı, kucaklaştığı dayanışma günleridir. Hepinizin bayramını kutluyorum.” dedi. 

Yapıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Unutmamalıyız ki bu güzel bayramı bugün ülkemizde huzur içinde yaşayabilmemizi mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yad ediyorum. En değerli varlıklarını bu vatan için feda eden şehitlerimizin aileleri hepimize emanet ve başımızın tacıdır. Ayrıca bildiğiniz üzere ülke olarak asrın felaketini yaşadık. Bu felakette birçok canımızı kaybettik. Allah kaybettiğimiz deprem şehitlerine rahmet eylesin. Türk milletinin başı sağolsun. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her türlü badirenin üstesinden gelecek güç ve kapasitededir. İnanıyorum ki bu zorluklar en kısa zamanda aşılacak ve kötü günler yakın gelecekte bitecektir. Bu büyük acı bizlere devletin milletler için ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gösterdi. Güçlü devlet olmadan güçlü medeniyet kurulamayacağını öğrendik. Biz Türk milletine ve Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sonsuza kadar güveniyoruz, sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bayramınızı tebrik ediyor, hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”
Bayramlaşma programı ikramların son buldu.

ereğli bayramlaşma2

ereğlibayramlaşma3

Editör: Haber Merkezi