Dolandırıcılar, çeşitli yöntemlerle insanları mağdur etmeye devam ediyor.

Zonguldak Valiliği, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

Yapılan uyarılarda, dolandırıcıların genellikle telefon araması, mesaj gönderme yöntemi ve internet ortamını kullandıklarına dikkat çekilerek; vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi.

Valiliğin uyarıları şu şekilde:

“Telefonla sizi arayarak veya mesaj atarakDEPREM AFETİNDEN ETKİLENEN İNSANLARA YARDIM TOPLUYORUZ’ bahanesiyle sizden para talep eden veya yardım adı altında açılmış sahte internet linklerini tıklamanızı isteyen dolandırıcılara karşı dikkatli olunuz!

Telefonla sizi arayarak kendisini SAVCI, POLİS, ASKER veya KAMU GÖREVLİSİ OLARAK TANITAN’ ve suça adınız karıştı bahanesiyle sizden para talep eden, başka hesaba para yatırmanızı isteyen veya banka şifrenizi öğrenmek isteyen dolandırıcılara itibar etmeyiniz!

Arkadaşınıza ait sosyal medya hesabı üzerinden ‘AZ PARA YATIRIP ÇOK PARA KAZINDIM, SEN DE YATIR SEN DE KAZAN’ şeklinde mesaj atan ve sizden para talep eden, banka şifrenizi öğrenmek isteyen veya şüpheli internet linklerine tıklamanızı isteyen dolandırıcılara kanmayınız!

İnternet veya telefon üzerinden size ulaşıp ‘ÇEKİLİŞTEN İNDİRİMLİ ÜRÜN KAZANDINIZ’ şeklinde mesaj atan ve sizden para talep eden, banka şifrenizi öğrenmek isteyen veya şüpheli internet linklerine tıklamanızı isteyen dolandırıcılara inanmayınız!”

Editör: Haber Merkezi