Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il merkezi ve Kdz. Ereğli ilçesinde yapılan uyuşturucu operasyonu kapsamında 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden 4’ü, haklarında adli işlem yapıldıktan sonra serbest bırakılırken; adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonlara ilişkin Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

"Zonguldak Emniyet Müdürlüğü 24.01.2024 ve 29.01.2024 tarihlerinde İl Merkezi ve Kdz. Ereğli ilçesini kapsayacak şekilde operasyon gerçekleştirdi.

Narkotik operasyonu kapsamında B.T., A.T., N.K., F.U., M.A., M.M., E.A., D.T., E.E., F.Y. ve G.D. isimli 11 şüpheli yakalandı. Operasyonda ölümcül etkiye sahip 611 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. D.T., E.E., F.Y. ve G.D. isimli şüpheliler 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak' suçundan adli işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı; B.T., A.T., N.K., F.U., M.A., M.M. ve E.A isimli şüpheliler ise 'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak' suçundan gözaltına alındı. Yakalanan 7 şüpheli, Zonguldak ve Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılıklarına sevk edildi. B.T., A.T., N.K., M.A. ve M.M. isimli şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest kalırken; Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yaptığı tespit edilen F.U. ve G.D. isimli şüpheliler ise tutuklanarak cezaevine gönderildi."

Zonguldak'ta "tefecilik" operasyonu! Zonguldak'ta "tefecilik" operasyonu!

uyuşturucu opr2

Editör: Haber Merkezi