2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldız Kızlar Futbol İl Birinciliği müsabakaları sona erdi.

Türkiye genelinde düzenlenen ve Zonguldak genelinde sadece Kdz. Ereğli’deki okulların katıldığı kızlar futbol müsabakaları, yapılan maçlarla tamamlandı. Grup maçlarının ardından derece yapan takımlara kupa ve madalyaları törenle teslim edildi.

Kdz. Ereğli Şehit Vefa Karakurdu Stadı’nda oynanan futbol turnuvasında Şampiyon Ormanlı Ortaokulu, İkinci Kurtlar Ortaokulu, Üçüncü Kepez İzmirlioğlu Ortaokulu ve Dördüncü Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu derece yapmayı başardı.

Birinci olan Kdz. Ereğli Ormanlı Ortaokulu öğrencilerinden Melike Demirci ve Merve Duman’a kupa ve madalyalarını Kdz. Ereğli İlçe Spor Müdürü Adem Çelik takdim etti. İkinci olan Kurtlar Ortaokulu’nun kupa ve madalyalarını Kdz. Ereğli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Bozkurt verdi. Üçüncü Kepez İzmirlioğlu Ortaokulu ve Dördüncü Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu’nun ödülleri spor hocaları tarafından teslim edildi. Şampiyon olan Ormanlı Ortaokulu, Mayıs ayında Düzce’de yapılacak olan şampiyonada ilimizi temsil edecek. İkinci olan Kurtlar Ortaokulu ise Mayıs ayında Sakarya’da yapılacak olan seri gruplarda ilimizi temsil etme hakkına sahip oldu. Ödül törenin ardından öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Haber Merkezi