Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile düzenlenen Türk Mutfağı Haftası, Zonguldak’ta kutlandı. Hafta kapsamında bir alışveriş merkezinde program düzenlendi.

Haziran ayı dolu dolu geçecek Haziran ayı dolu dolu geçecek

Programın açılış kurdelesini Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Taner Dursun, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir kesti. Vali Hacıbektaşoğlu ve protokol üyeleri, stantlarda yöresel lezzetleri tadarak, el emeği ürünleri inceledi.

Etkinlik sonrasında açıklama yapan Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu; “Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Kültür Bakanlığımız Turizmi Geliştirme Ajansı tarafından Türkiye’de ve dış temsilciliklerde Türk Mutfağı Haftası düzenleniyor. Bizde ilimizde her yıl Türk Mutfağı Haftası düzenliyoruz. İlimizin coğrafi işaret alan tatlarını, değerlerini vatandaşlarımıza, misafirlerimize, herkese sunuyoruz. Türkiye, turizm alanında çok büyük ilerlemeler kaydetti. Turizmin çeşitlenmesi, özellikle gastro turizmin ön plana çıkması turizme ayrı bir değer katmıştır. Hem dış hemde iç turizme daha büyük bir ivme kazandırmıştır. Bizde Zonguldak’taki tatlılarımızı kömecimizi, beyaz baklavamımızı, Çaycuma manda yoğurdumuzu, balıklarımızı, tüm tatlarımızı turizmin, misafirlerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Tüm turizm sektörü biraya geldi. Türk mutfağı haftası etkinliklerini düzenlediler. Bizde bu tatlara bakacağız, göreceğiz. Emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Mutfağı2

Kaynak: iha