Yenilenen yüzüyle halkın hizmetine sunulan Kdz. Ereğli Atatürk Kültür Merkezi’nin Etkinlik Salonu ve Sanat Sergilerinin açılışları, 31 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilecek. İBB Türk Sanat Müziği Topluluğu, açılış sonrası dinleyicilere müzik ziyafeti sunmaya hazırlanıyor.

Daha önce sergi salonları yenilenen ve sanatseverlerin beğenisini toplayan Kdz. Ereğli Atatürk Kültür Merkezi, Etkinlik Salonundaki çalışmalarının da tamamlanmasının ardından 31 Mayıs Çarşamba akşamı izleyicilerine kapılarını açıyor.

31 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’de gerçekleşecek 3 farklı salondaki sergi ve etkinlik salonunun açılışının ardından, saat 19.00’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu da bir konser verecek.

Açılış kapsamında Mehmet Ali Özbaşakçı Salonu ve Yaman Civan Salonu’nda Meral Atsan Sanat Evi tarafından hazırlanan “7’den 70’e Karma” Resim Sergisi, Vedat Can Salonu’nda Kdz. Ereğli Geleneksel El Sanatçıları Derneği tarafından hazırlanan “Gelenekten Geleceğe” El Sanatları Karma Sergisi ve Osman Zeki Oral Salonu’nda ise Hamit Oktay Fennibay tarafından hazırlanan “Ağacın Büyüsü” isimli sanatsal ağaç tornası sergisi sanatseverler ile buluşacak.

İBB TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU GELİYOR

Açılışlar sonrasında ise Şef Gökhan Karcebaş yönetimindeki İBB Türk Sanat Müziği Topluluğu da sevilen nağmeleri seslendireceği harika bir Türk Sanat Müziği konseri verecek.

Atatürk Kültür Merkezinde yer alan sergiler,  31 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Açılış ve etkinliklere tüm ilçe halkının davetli olduğu bildirildi.

ETKİNLİK PROGRAMI
SERGİLER:
Tarih: 31 Mayıs 2023 Çarşamba, Saat: 18.00
- 7’den 70’e Karma Resim Sergisi - Meral Atsan Sanat Evi
Yer: Mehmet Ali Özbaşakçı Salonu ve Yaman Civan Salonu, AKM
- Gelenekten Geleceğe El Sanatları Karma Sergisi - Kdz.Ereğli Geleneksel El Sanatçıları Derneği
Yer: Vedat Can Salonu, AKM
- Ağacın Büyüsü Sergisi - Hamit Oktay Fennibay
Yer: Osman Zeki Oral Salonu, AKM

KONSER:
Tarih: 31 Mayıs 2023 Çarşamba, Saat: 19.00

- İBB Türk Sanat Müziği Topluluğu, Şef: Gökhan Karcebaş
Yer: AKM

sergi-1

sergi3-1