Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın (LÖSEV) kuruluşunun 25. yılı nedeniyle, LÖSEV Zonguldak İl Temsilciliği tarafından Karadeniz Ereğli'de kortej yürüyüşü yapıldı. Bozhane Çınaraltı mevkisinde toplanan kalabalık, renkli görüntüler oluşturdu. LÖSEV İl Temsilcisi Tarkan Adik, yönetim kurulu, lösemili çocuklar, aileleri ve öğrencilerin yanı sıra kostümlü maskotların katıldığı yürüyüş gerçekleştirildi. Korteje katılanlar, Atatürk Anıtı önünde konfetilerle karşılandı.

LÖSEV İl Temsilcisi Tarkan Adik, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nın kurucu Üstün Ezer tarafından lösemili çocuklara ve tüm dünyaya armağan edilen bir hafta olduğunu söyledi.

LÖSEV'in yüzde 100 Türk eseri bir sivil toplum kuruluşu olduğunu anlatan Adik; "LÖSEV, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün izinde yürüyen, doğal olarak da O'nun ilke ve devrimlerine eksiksiz uyan bir kuruluştur. Mucize eserleri yaşama geçiren, on binlerce çocuğumuza hayat veren, önümüzdeki yüzyıl için büyük projeler planlayan, Lösemi aşısını bulmayı ve yüzde 100 tedavi başarısını gerçekleştirmeyi hedefleyen LÖSEV'imizin 25. yılı kutlu olsun. Doğulu, Batılı, zengin, fakir demeden yüzde 94 başarı ile hayat verdiğimiz on binlerce Lösemili çocuk adına, 80 milyon gönüllümüze minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bizim hep yanımızda olduğunuz için, bizleri asla yalnız bırakmadığınız için hepinize sonsuz teşekkürler. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, Lösevimizin 25. yılında sevgi, iyilik, umut ve mücadelemiz devam edecektir. Biz kazanacağız, Lösemili çocuklar kazanacak."
Programa Karadeniz Ereğli ilçe protokolü katıldı.

Posbıyık uyardı: "Paranızı kaptırmayın" Posbıyık uyardı: "Paranızı kaptırmayın"

lösev2-1

lösev3-1

lösev4-1

HABER: TALHA YAZICIOĞLU

Editör: Haber Merkezi