Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen sel afetinin ardından ilçeyle yakından ilgilenen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bugün yine ilçeye geldi.

Posbıyık ve ekibi, Kaymakam Yapıcı'yı ziyaret etti Posbıyık ve ekibi, Kaymakam Yapıcı'yı ziyaret etti

Zonguldak programının ardından öğleden sonra Karadeniz Ereğli'ye gelen Bakan Yerlikaya, beraberinde Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Ahmet Çolakoğlu, AFAD, Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik ekipleri ile birlikte; ilk olarak ilçede meydana gelen şiddetli fırtına nedeniyle batan Türk bayraklı Kafkametler gemisinin kayıp 7 mürettebatını arama-kurtarma çalışmalarını yerinde takip etti. Ardından sahil şeridi ve amfi tiyatronun arka kısmında karaya vuran Pallada gemisini inceleyen Bakan Yerlikaya, daha sonra çarşı esnafını ziyaret etti. Daha önce ziyaret edip tekrar geleceğinin sözünü verdiği esnafları özellikle ziyaret eden Bakan Yerlikaya, çarşı içinde hemen hemen her iş yerine uğramaya çalıştı. Yazıcıoğlu Şirketler Grubu bünyesinde hizmet veren Yazıcıoğlu Kuyumculuk mağazasını da ziyaret eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'yı, Mustafa İslam Yazıcıoğlu ile Ömer Yazıcıoğlu karşıladı. Bakan Yerlikaya iş yeri sahiplerine ve personele 'geçmiş olsun' derken, Mustafa İslam Yazıcıoğlu ve Ömer Yazıcıoğlu da Ereğli'ye ilgisi ve kendilerini ziyaretinden dolayı Yerlikaya'ya teşekkür ettiler.

Ziyaret ettiği esnaflara bir kez daha 'geçmiş olsun' diyerek hal hatır soran Bakan Yerlikaya'ya, esnaflar da hem teşekkür ettiler hem de mağduriyetlerinin boyutunu bir kez daha göstermeye çalıştılar.

bakan yerlikaya-1

Editör: Haber Merkezi